Jedno z riešení Huawei ako obísť sankcie od USA, kvôli ktorým sa musí zaobísť bez aplikácií od Google, bude predinštalovanie 70 vlastných aplikácií do nových smarfónov. Tie budú obsahovať aj niekoľko vlastných alternatív, informuje portál Gizchina.

Ukázalo sa, že Huawei  prišiel na zaujímavý spôsob, ako dokáže vyriešiť absenciu služieb Google. Huawei má totiž podľa najnovších informácií v úmysle predinštalovať 70 najpopulárnejších Android aplikácií do svojich smartfónov, zistil portál Mobiltelefon. Cieľom tohto rozhodnutia je kompenzovanie neprítomnosti Obchodu Play. Gigant tak plánuje používateľom umožniť ľahší prístup k obľúbeným aplikáciám, ako je manuálna inštalácia pomocou APK súborov.

AppGallery
Huawei

Prvýkrát sa na trh bez Google aplikácií dostali vlajkové lode série Mate 30, ktoré čínsky gigant nahradil pomocou vlastného balíka Huawei aplikácií. Išlo o open-source platformu, ktorá zahŕňala vlastné služby, ako sú správy, hovory, prehliadač, kalendár, galériu a niekoľko ďalších základných aplikácií. Balík tiež obsahoval vlastný obchod Huawei AppGallery, ktorý je alternatívou k Obchodu Play.

Podľa GSMArena sa zoznam nainštalovaných aplikácií v budúcnosti bude líšiť v závislosti od oblasti používania smartfónu.

Prečítaj si aj
Absencia Google služieb zamáva s cenami Huawei P40. Koľko by mohol nový smartfón stáť?

Zoznam sa bude pravidelne aktualizovať na základe aktuálnych rebríčkov obľúbenosti v Obchode Play. Správa vychádza z prezentácie spoločnosti pre novinárov z východnej Európy, kde podrobne popísali opatrenia na prežitie sankcií, ktoré vyhlásil Donald Trump v máji 2019. Spoločnosť verí, že tieto novinky prinesie už v najbližších modeloch P40, P40 Pro a P40 Lite, ktorých predstavenie je naplánované na 26.marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom