Huawei Mate X je prvý skladací smartfón od čínskeho giganta a zároveň jeden z jeho najpokročilejších smartfónov. Majitelia však s ním môžu mať v zime nepríjemnosti.

Huawei ešte vo februári počas konferencii MWC v Barcelone predstavil prvý skladací smartfón Mate X. Ten právom patrí medzi najpokročilejšie smartfóny výrobcu. Huawei sa ale na rozdiel od skladacieho konkurenta v podaní Samsungu Galaxy Fold poučil a s uvedením Mate X si dal radšej načas.

Bude používanie zariadenia počas zimných mesiacov obmedzené?

Huawei mal tak dostatok času vyšperkovať svoje zariadene a ukázať aj jeho 5G schopnosti. Gigant po dlhšom čase usúdil, že je ten správny čas na uvedenie Mate X na trh, ktoré sa očakáva už 15. novembra. Predstaví sa so závratnou cenovkou na úrovni 2 200 € v závislosti od trhu. Podobne ako v prípade Samsungu Galaxy Fold však pôjde o veľmi krehké zariadenie.

Zobraziť celú galériu (1)
Varovania zverejnené na oficiálnej stránke výrobcu pre smartfón Huawei Mate X 5G. Zdroj: Huawei

Svedčí o tom aj fakt, na ktorý upozornil portál Gizchina. Huawei totižto na svojej oficiálnej stránke uviedol, že Mate X by sa nemal ohýbať, respektíve skladať, ak okolitá teplota klesne pod -5 °C. Mnoho jeho používateľov by mohlo mať s týmto varovaním problém, hlavne v zimnom období.

Zákazníkom je zakázané odstraňovať ochranný film displeja

Okrem obmedzujúceho varovania Huawei upozorňuje aj na vyhnutie sa vniknutiu vody, prachu a cudzích látok do smartfónu, vrátane jeho ohybného závesu. Upozornenia tiež zahŕňajú varovania pred odstránením ochranného filmu na povrchu displeja, či vyhnutiu sa pádu a poškriabania displeja ostrými predmetmi. Mate X tak bude skutočne krehkým zariadením, s ktorým treba zaobchádzať so zvýšenou opatrnosťou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom