Približne pred tromi mesiacmi nastal obrovský ošiaľ, nakoľko došlo k predstaveniu prvých skladacích smartfónov hneď dvoch spoločností, ktorých výsledkom je Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Od tej doby však rozruch akosi utíchol a spustenie predaja je v niektorých prípadoch dodnes nejasné. Najnovšie však portál PhoneArena informuje o benchmarku zameranom na rýchlosť 5G siete, v ktorom sa ocitol práve Huawei Mate X.

Už počas predstavenia bola skloňovaná najmä rýchlosť 5G pripojenia, ktorá mala dosahovať rýchlosť sťahovania 1Gbps a rýchlosť nahrávania približne 100Mbps. Spomínané údaje už potvrdzuje aj najnovšie benchmark video, ktoré potvrdzuje tieto čísla a používatelia sa tak majú na čo tešiť, aj keď zatiaľ nie je jasné, kedy bude spustený predaj.

Huawei Mate X predstavuje nielen prvý skladací smartfón spoločnosti, ale aj jej prvý 5G smartfón. V súčasnosti je jeho budúcnosť nejasná, nakoľko stále ptretrváva obchodná vojna medzi USA a Huawei, no na druhej strane túto situáciu nevie využiť ani juhokórejský Samsung.

Prečítajte si tiež!
Ďalší čínsky výrobca pripravuje skladací smartfón. Tentoraz aj so špeciálnou vlastnosťou navyše

Spustenie predaja Samsung Galaxy Fold bolo naplánované na koniec apríla, no situácia sa radikálne zmenila a po problémoch s flexibilnou obrazovkou bol štart predaja odložený na dobu neurčitú. Táto situácia tak môže znamenať skvelú príležitosť pre tretiu spoločnosť, ktorá príde s ďalším skladacím smartfónom a zrejme nikto by nebol prekvapený, ak by vhodnú chvíľu vystihol práve Apple.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom