Už 26. apríla má Samsung začať s predajom dlho skloňovaného ohybného smartfónu Samsung Galaxy Fold. Ešte pred oficiálnym spustením predaja poskytol výrobca testovacie kusy známym technologickým novinárom aj influencerom po celom svete. V posledných hodinách však niekoľkí z nich informovali, že smartfón po istom čase používania zostal nefunkčný.

Nie je úplne známe, koľko testovacích kusov Samsung rozposlal, ale problémy začali tesne po sebe hlásiť minimálne štyria recenzenti. Ozvali sa Dieter Bohn z portálu The Verge, Mark Gurman z Bloomberg, Steve Kovach zo CNBC aj YouTuber Marques Brownlee. Všetci hlásia problémy s displejom, ktorý po niekoľkých hodinách, maximálne dvoch dňoch používania prestal fungovať. Už predtým sa na niektorých kusoch objavili „mŕtve pixely“.

Nie je jasné, čo je presne príčinou poškodenia. Brownlee a Gurman, ako vyplýva z ich príspevkov na Twitteri, z telefónu odstránili vrchnú fóliu z displeja, s domnienkou, že ide o ochrannú vrstvu, ktorá sa bežne vyskytuje na nových smartfónoch a je potrebná len počas prepravy.

Samsung ich predtým údajne neupozornil, že by tak robiť nemali a upozornenie sa nenachádzalo ani na zariadeniach či krabici. Ako vyplýva z ďalších príspevkov, na niektorých odoslaných vzorkách, ktoré majú média, varovanie bolo. Ak by aj šlo o chybu recenzentov, sú tu ďalšie prípady, pri ktorých k odstráneniu fólie nedošlo.

Bohn za možnú príčinu poškodenia označuje objekt, ktorý sa dostal pod displej. Mohlo ísť o nečistotu, ale aj niektorú zo súčastí konštrukcie zariadenia. Podotýka pritom, že nezaobchádzal zo smartfónom nijak nešetrne. Ani v prípade modelu, ktorý mala k dispozícii redakcia CNBC nedošlo k odstráneniu fólie, no ľavá strana obrazovky začala po dvoch dňoch používania najskôr nekontrolovane blikať a potom prestala fungovať úplne.

Samsung podľa všetkého poškodené kusy teraz novinárom vymieňa. Aj keď 4 prípady poškodia displeja nemusia znieť katastrofálne, vzhľadom na predpokladaný nízky počet rozposlaných testovacích kusov, môže ísť o významné percento.

Pripomíname, že oficiálne spustenie predaja Samsung Galaxy Fold má začať už za menej ako desať dní. Súčasná situácia tak môže pre zariadenie s cenovkou na úrovni takmer 2000 dolárov predznamenať významný problém.

Aktualizované o stanovisko spoločnosti Samsung:

Obmedzený počet skorých vzoriek Galaxy Fold bol poskytnutý médiám za účelmi testovania. Dostali sme niekoľko hlásení týkajúcich sa hlavného displeja na poskytnutých vzorkách. Dané kusy osobne dôkladne skontrolujeme, aby sme zistili príčinu tejto záležitosti.

Niekoľko recenzentov uviedlo, že odstránili vrchnú vrstvu displeja, čo spôsobilo poškodenie obrazovky. Hlavný displej na Galaxy Fold je vybavený vrchnou ochrannou vrstvou, ktorá je súčasťou štruktúry displeja určenej na ochranu obrazovky pred nechcenými škrabancami. Odstránenie ochrannej vrstvy alebo pridanie lepidiel na hlavný displej môže spôsobiť jeho poškodenie. Zabezpečíme, aby tieto informácie boli jasne doručené našim zákazníkom.

Novinárka Joanna Ster z The Wall Street Journal ešte informovala, že hovorca Samsungu sa vyjadril aj k plánovanému spusteniu predaja, pričom spoločnosť nemení pôvodné plány a oficiálne spúšťa predaj 26. apríla v USA.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP