Konferencia MWC v Barcelone je v plnom prúde a presne tak, ako sme očakávali, na konferencii nám výrobcovia predstavujú jednu úchvatnú novinku za druhou. Len pred pár chvíľami ukázal Huawei svetu svoj prvý skladací smartfón. Dámy a páni, toto je Huawei Mate X, ktorý sa pustí do priameho boja so Samsungom Galaxy Fold.

Mate X je vôbec prvým smartfónom, ktorého displej sa skladá do vonkajšej strany a nie do vnútornej. Znamená to, že ak máš zariadenie v zloženom stave, je displej na prednej, ale aj na zadnej strane.

Rozmery sú prijateľné

Azda každého bude ako prvé zaujímať hrúbka smartfónu, keď sa nachádza v zloženom stave. Mate X je v zloženom stave hrubý len 11 milimetrov, čo je pomerne prijateľné. Horšie je to v rozloženom stave. Jeho hrúbka sa totižto „nemení“. Mate X má na zadnej strane po kraji 11 milimetrov hrubý pásik, v ktorom sú umiestnené kamery a iné hardvérové prvky.

Telefón sa preto neskladá presne na polovicu, ale jedna strana je tenšia ako druhá. Toto riešenie však Huawei dovolilo vynechať akékoľvek výrezy na prednú kameru. Ak si budeš chcieť urobiť selfie, jednoducho si telefón otočíš a použiješ hlavný fotoaparát. Toto je jedna z výhod, že sa displej skladá do vonkajšej strany. No a fotoaparát je aj v tomto prípade od spoločnosti Leica, tiež je trojitý a ponúka teleobjektív, širokouhlý a ultra-širokouhlý objektív.

Veľkosti displeja v zloženom stave sú teda 6.6-palcov na prednej strane a 6.38-palcov na strane zadnej. V rozloženom stave displej narastie na 8-palcov a ponúkne rozlíšenie 2480 x 2200 pixelov. Z ďalších špecifikácií tu máme napríklad 5G modem, dvojicu batérií ktorých kapacita je spolu 4500 mAh, procesor Kirin 980, 8 GB operačnú pamäť RAM či 512 GB interné úložisko. Snímač odtlačkov prstov sa v tomto prípade nenachádza v displeji, ale je umiestnený v tlačidle prebudenia na boku smartfónu.

Huawei plánuje spustiť predaj Mate X niekedy v polovici roka. Ak už uvažuješ o kúpe, teraz príde tá najpodstatnejšia informácia, ktorou je cenovka. Táto novinka bude stáť až astronomických 2299 €.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom