Obchodná vojna medzi USA a Čínou a sankcie americkej vlády ovplyvnili Huawei a jeho nové smartfóny natoľko, že všetky novinky sa museli zaobísť bez služieb a aplikácií Google. Čínsky výrobca však prišiel na spôsob, vďaka ktorému už tento mesiac prinesie smartfón aj s Google službami, informuje Gizchina.

Čínsky gigant sa snaží udržať si postavenie na trhu aj napriek sankciám USA. Neprítomnosť Google služieb sa snaží riešiť predinštalovaním aplikácií, stavbou vlastných služieb HMS (Huawei Mobile Services) a vlastným obchodom AppGallery, ktorý je alternatívou k Obchodu Play či snahou začať vyrábať aj vlastné čipy.

Napriek sankciám spoločnosť stále vydáva nové smartfóny, ktoré sa vďaka dobre prepracovaným HMS predávajú dobre aj napriek prvotným obavám. Začiatkom roka spoločnosť uviedla na trh už sériu P40, ktorá prináša novú generáciu technológie fotoaparátov so štvoricou Leica Ultra Vision snímačmi fotoaparátu, 50-násobný hybridný zoom, vylepšený dizajn či displej s dierami pre selfie fotoaparát.

Nenechaj si ujsť
Huawei má náhradu za Google Mapy. Spolupracuje s hlavným konkurentom

Huawei však našiel aj jedno núdzové riešenie situácie vzniknutej z dôvodu obchodnej vojny medzi USA a Čínou a už 15. mája by mal predstaviť staro-nový model P30 Pro NEW EDITION, ktorý bude obsahovať služby Google, informuje Huawei Central.

Najväčší čínsky výrobca telefónov však zatiaľ neodhalil žiadne bližšie informácie. Je však jasné, že bude stáť na základoch modelu P30 Pro, ktorý bol uvedený na trh v roku 2019 s procesorom Kirin 980. Okrem toho v súčasnosti neexistuje ani žiadne oficiálne oznámenie.

Na nemeckom webe sa však nedávno objavili dva nové telefóny. Jedným z týchto zariadení je P30 Lite New Editon, zatiaľ čo druhým je P30 Pro New Edition. Pri vydávani bude Huawei spolupracovať s tamojším operátorom Vodafone.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / consumer.huawei.com/de/

Smartfóny série P30 boli poslednými vlajkovými loďami Huawei, ktoré boli oficiálne certifikované na využívanie služieb Google. Podľa aktuálnych informácií zatiaľ nie je jasné, či bude novinka dostupná iba v Nemecku alebo sa rozšíri aj do okolitých krajín a dokonca ani nemáme žiadny náznak oficiálneho predstavenia. Všetky správyy sú len v rovine špekulácií.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom