Nové smartfóny od Huawei, ktoré sú kvôli obchodným obmedzeniam bez aplikácií a služieb Google, sa museli vysporadúvať aj s absenciou populárnych Google Máp. Do AppGallery však zavítala alternatíva v podobe navigácie HERE WeGo, za ktorou stojí Nokia, informuje Gizchina.

Hľadanie alternatívy k Mapám Google bola pre Huawei zrejme tá najťažšia úloha. Navigačná aplikácia od Google je najpopulárnejšia a najpoužívanejšia navigácia, no čínsky gigant sa rozhodol siahnuť po veľmi silnom konkurentovi. V AppGallery sa tak už nachádza navigačná aplikácia HERE WeGo, ktorá je kvalitami a popularitou rozhodne silnou náhradou.

Ako píše portál AndroidCentral, navigácia HERE je vlastne prvou oficiálne dostupnou navigáciou pre smartfóny Huawei bez podpory Google služieb.

HERE

Takmer okamžite po zákaze obchodovania amerických spoločnosti s Huawei čínska spoločnosť podpísala zmluvu s firmou TomTom, čiže bola očakávaná práve táto spolupráca, čo sa týka navigačnej aplikácie v nových Huawei smartfónoch. Ohľadom spolupráce však spoločnosť Huawei zatiaľ mlčí.

HERE navigácia od Nokie je ale plnohodnotnou službou, ktorá poskytuje množstvo funkcií známych aj z Google Máp či navigácie Waze. Okrem toho, že kompletné mapy si môžeš stiahnuť do zariadenia a navigáciu používať bez pripojenia na internet, HERE poskytuje napríklad aj informácie o doprave, ako aj ceny lístkov na hromadnú dopravu či ceny taxíkov v niektorých svetových metropolách, ktorých je zhruba 1300.

Zobraziť celú galériu (2)
Dávid Igaz / FonTech

Je vidieť, že Huawei pri budovaní vlastného ekosystému vôbec nepoľavuje. Už v minulosti sme priniesli niekoľko článkov a osobných skúseností z používania smartfónu bez Google služieb a na vlastnej koži sme zistili, že až na pár kompromisov je používanie takéhoto smartfónu bezproblémové. Pri súčasnom tempe, akým Huawei vylepšuje svoj ekosystém, však zrejme už čoskoro používatelia nebudú musieť robiť vôbec žiadne kompromisy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom