Spor medzi USA a Huawei prináša pre giganta ďalšiu ranu pod pás. Spoločnosť Huawei bola vylúčená zo skupiny FIRST, medzinárodnej konfederácii jednotiek pre riešenie kybernetických bezpečnostných incidentov, informuje AndroidAuthority.

Táto skupina vznikla už v 90. rokoch 20. storočia a jej úlohou bolo riešiť najzávažnejšie globálne kybernetické hrozby. Do tejto skupiny sú zapojené najväčšie technologické spoločnosti, či dokonca Americké ministerstvo vnútornej bezpečnosti alebo Britské národné stredisko pre kybernetickú bezpečnosť. Suspendovanie Huawei z tejto skupiny majú na svedomí stále pretrvávajúce spory s USA.

Právne zložky skupiny FIRST po vzájomných rozhovoroch dospeli k stanovisku, že niektoré zdieľané informácie v tejto skupine by mohli byť v rozpore s nariadením o zákaze obchodovania s Huawei, a preto sa rozhodli ho preventívne suspendovať. Portál WallStreetJournal poznamenáva, že tento krok znamená pre Huawei spomalenie akýchkoľvek činností týkajúcich sa kybernetickej bezpečnosti.

To bude mať za následok, že Huawei nebude vedieť tak rýchlo reagovať na najnovšie kybernetické hrozby, s čím bude spojené aj neskoršie vydávanie bezpečnostných aktualizácií na zariadenia. Hovorca skupiny FIRST poznamenal, že ich celá situácia mrzí, no členstvo Huawei v tejto skupine je len pozastavené, pokiaľ sa celá situácia buď nevyrieši, alebo pokiaľ nedôjde k úprave pravidiel obchodovania s USA.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom