V snahe ohromiť aj tých najnáročnejších používateľov siahajú mnohí výrobcovia smartfónov po kontroverzných spôsoboch. Ani tie najväčšie spoločnosti sa neštítia zákazníkov klamať, čo po nedávnom fiasku potvrdzuje ďalší prípad. Huawei opäť účinkuje v ďalšom podvode, ktorý zosnoval na používateľov spolu so svojou dcérskou spoločnosťou Honor.

Výkonová stránka smartfónov je dôležitou vlastnosťou, na ktorú pri kúpe nového modelu prihliada nejeden skúsenejší používateľ. Výpočtovú silu nám v tomto prípade pomáhajú odhaliť syntetické benchmarkové aplikácie, ktorých výsledky berie s veľkou vážnosťou mnoho náročných zákazníkov. Tromfnúť konkurenciu chce v tomto smere každý výrobca, a to aj za cenu klamstva.

Sofistikovaný podvod zameraný na benchmarkové testy

Nedávny prípad odhalil ako čínsky Huawei v reklame zavádzal ľudí pri prezentovaní fotografických schopností modelu Nova 2. Miesto reálnych fotografií smartfónu boli divákom ponúkané zábery z profesionálneho fotoaparátu. Po tomto nekalom triku však podvádzanie neprestalo. Huawei sa tentokrát spolčil so svojou dcérskou spoločnosťou Honor a prispôsobili smartfóny, aby mali v benchmarkových aplikáciách čo najlepšie výsledky.

Nenechaj si ujsť
IFA 2018: Máme zabudnúť na Snapdragon. Huawei predstavil prvý 7nm procesor pre smartfóny s obrovským výkonom

Kvôli tomu do nich pridali systém, ktorý rozpozná spustený benchmark a vypne obmedzenie výkonu procesora. Ten tak dokáže vyvinúť vyšší výkon ako pri bežnom používaní. Huawei a Honor so svojimi smartfónmi dosiahli v testovaní lepšie výsledky, čím chceli prilákať náročných používateľov. Tí si však plný výkon ako pri benchmarkových testoch neužijú, pretože v bežnej prevádzke je obmedzenie výkonu procesora kvôli teplote zapnuté. A čo na to odpovedal samotný Huawei? „Robia to všetci, tak prečo by sme nemohli aj my?“, vyjadril sa čínsky gigant k tomuto ďalšiemu škandálu.

Rozdielne výsledky prinieslo testovanie Honoru Play pri zapnutom a vypnutom rozpoznávaní benchmarkov. Portál PhoneArena urobil testy, ktoré ukázali ako veľmi sa výkon tejto novinky v jednotlivých prípadoch líšil. Aj náročnejší zákazníci, ktorým záleží na výkone ich nových zariadení, si však často vystačia s reálnou výpočtovou silou, ktorá je dnes u vlajkových lodí poriadne vysoká. Čísla v benchmarkoch by ale klamať nemali. Huawei a Honor tak nespravili dobrý krok, pokiaľ si chcú udržať dôveru svojich fanúšikov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP