Zavádzanie v reklamách nie je žiadnou novinkou a túto taktiku využívajú aj mnohí výrobcovia smartfónov. Čínsky Huawei sa zrejme nepoučil a zákazníkom opäť podsúva nepravé fotografie. Snímky, ktoré mal vytvoriť Huawei Nova 3, boli pre reklamné účely odfotografované profesionálnym DSLR fotoaparátom.

Reklamné ťahy najväčšieho čínskeho výrobcu smartfónov dokážu neraz zákazníkov poriadne napáliť. Huawei sa totiž takýchto prešľapov dopustil aj v minulosti, keď v oficiálnych fotografiách obral model P8 a P8 Lite o čierne rámiky displeja. Neskôr sa dostalo na falošné fotografie, ktoré mali byť zachytené modelom P9, no v skutočnosti ich vytvorila zrkadlovka za tisícky eur. História sa teraz znova opakuje a spoločnosť robí rovnakú chybu ako v prípade staršej P9-ky.

Klamstvo vyšlo najavo

Pri odhalení nepravých fotografií zo smartfónu Huawei P9 ukázali skutočnosť až EXIF dáta, ktoré prezradili pôvod snímok. Teraz si však spoločnosť u zákazníkov znova zavarila ďalšími zábermi, ktoré mal pôvodne vytvoriť nový Huawei Nova 3. V reklamnej kampani, kde si zahrala aj herečka Sarah Elshamy, je prezentovaná práve táto novinka a schopnosti jej fotoaparátov.

Nenechaj si ujsť
Huawei si berie na mušku v reklamách Samsung. Chce naďalej prinášať vlajkové lode so skutočnými vylepšeniami

Pri fotografovaní selfíčka mala reklama zdôrazňovať skvelé funkcie predného objektívu, ktorý vďaka umelej inteligencii dokáže skrášľovať tváre. Herec, ktorý mal svoju kolegyňu týmto smartfónom odfotiť, v ruke ale žiadne zariadenie nedrží. Namiesto toho je situácia zachytená zo správneho uhla DSLR fotoaparátom, ktorý ale svojimi kvalitami vysoko prevyšuje možnosti selfie fotoaparátu modelu Nova 3.

Tento podvod na zákazníkov však teraz neodhalili EXIF dáta, ale samotná herečka, ktorá ukázala zákulisie natáčania na svojim Instagrame. Po krátkom čase boli tieto fotografie odstránené. Huawei sa tak opäť nerozhodol správne a divákom v reklame podsúva nepravé fotografie, ktoré nezachytil model Nova 3, ale omnoho kvalitnejšia zrkadlovka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú