Nehody elektromobilov a ich dopad na životné prostredie je popri vzostupe elektromobility skutočne chúlostivou témou. Potvrdila to najnovšia nehoda Tesly v americkom štáte Oregon, kde sa Model 3 po náraze roztrhol a v okolí miesta nehody sa povaľovali stovky batérií, informuje The Drive.

Policajti v americkom meste Corvallis riešili tento týždeň závažnú dopravnú nehodu, pri ktorej sa zdemoloval Model 3. Vodič pri rýchlosti približne 160 km/h stratil kontrolu nad vozidlom, zničil stĺp elektrického vedenia, dva stromy a telefónnu rozvodnú skriňu. Elektromobil bol kompletne zničený, pričom po nehode dokonca zostali poškodené aj blízke domy.

Prečítaj si tiež
Slovensko stále nie je pripravené. Hasičom chýba presný postup pri hasení elektromobilu a nevieme čo s poškodenými batériami

Kúsky roztrieštenej batérie zostali v okolí nehody

Nehoda spôsobila, že sa batéria roztrieštila až na jednotlivé články, ktoré odleteli do okolitých domov. V jednom z nich dokonca spôsobili menší požiar, keď baterka vletela do spálne a vysoká teplota podpálila posteľnú prikrývku. Policajti a hasiči strávili po nehode takmer tri hodiny zbieraním batériových článkov a upratovaním okolia.

Zobraziť celú galériu (1)
Corvallis Police Department

Miestny policajný zbor však na Facebooku varuje obyvateľov blízkeho okolia, že v blízkosti nehody sa stále môžu nachádzať roztrieštené články batérií a vyzvala verejnosť, aby sa nedotýkala žiadnych kúskov, ktoré nájdu na zemi, keďže môžu byť horúce a spôsobovať vážne popáleniny.

 

Náraz bol dokonca tak enormný, že koleso, ktoré sa Tesle odtrhlo, poškodilo druhé poschodie neďalekého bytového domu. Podľa polície tu odtrhlo vodovodné potrubie, zničilo kúpeľňu a zatopilo prízemie.

Vodič len s miernymi zraneniami

Vodič osobného auta bol prevezený do miestnej nemocnice po tom, ako z miesta nehody utiekol po svojich a našli ho o tri bloky ďalej. Po vyšetrení sa zistilo, že bol pod vplyvom marihuany. Znovu sa však potvrdila vysoká bezpečnosť elektromobilov Tesly. S menšími zraneniami totiž skončili pasažieri už aj v minulosti po hrozivo vyzerajúcej nehode Modelu X.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP