Gamescom 2020 sa začal svojou otváracou nocou, ktorou divákov previedol obľúbený herný moderátor Geoff Keighley. Predstavených bolo takmer 40 herných trailerov, väčšina sa však týkala predovšetkým už oznámených herných titulov. Nechýbali medzi nimi exkluzívne demo PS5 exkluzivity Ratchet & Clank, nové zábery zo skákačky Crash Bandicoot aj expanzia WOW s názvom Shadowlands.

V úvodnej reči moderátor večera ujasnil, že tohtoročný Gamescom sa nebude niesť v duchu odhalení veľkých hier, ale skôr nových informácií o existujúcich herných novinkách, ktorých sa dočkáme počas tohto a nasledujúceho roka. Tomu zodpovedal aj program úvodnej noci, poďme sa pozrieť, čo všetko bolo počas otváracieho večera predstavené.

Call of Duty: Black Ops – Cold War

Pozornosť si vyslúžil aj nový diel Call of Duty, ktorý bude tentokrát zasadený do obdobia Studenej vojny. Hra bola oficiálne oznámená len pred pár dňami, tešiť sa môžeš na návrat starých známych postáv aj množstvo nových zbraní. Tvorcovia sa podelili o nové zábery z úvodnej časti hry, potvrdili aj viacero možných koncov na základe hráčových rozhodnutí. Informácie o hre nájdeš v samostatnej téme.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Dobrodružstvo populárneho dua Ratcheta a Clanka bude pokračovať aj na PS5, tvorcovia sľubujú zachovanie obľúbených prvkov hrateľnosti, ale tiež predstavenie nových mechaník. Hlavným motívom novej hry bude skákanie medzi časopriestormi a dimenziami, kde chcú vývojári naplno ukázať výkon konzoly PS5 a zároveň využiť nové vlastnosti ovládača DualSense.

Nový Ratchet bude extrémne rýchly, hru nebude spomaľovať žiaden loading. Ovládač bude cez haptickú odozvu rôzne reagovať na každý typ zbrane, ktorú bude Ratchet používať. Potvrdené zo strany tvorcov bolo, že Rift Apart bude launch titulom na PS5.

Fall Guys: Season 2

Najväčším herným prekvapením tohto roka je roztomilá battle-royale hra Fall Guys, ktorá na Steame stihla predať už cez 7 miliónov kópií a zároveň sa stať najsťahovanejším titulom v histórii služby PlayStation Plus. Štýlový titul čoskoro vstúpi do svojej druhej sezóny, ktorá sa nám predstavila v novej upútavke. Jej hlavnou témou bude stredovek.

Destiny 2: Beyond Light

Masívnej expanzie populárnej online akcie Destiny 2 sa dočkáme už v novembri tohto roka, štúdio Bungie nám teda pripomenulo, čo všetko rozšírenie Beyond Light prinesie. Rozšírenie láka na dynamickú akciu, nové lokality, raidy aj zbrane, rovnako ako návrat postavy Exo Stranger z pôvodného dielu série, z ktorého sa mimochodom vrátia aj niektoré z populárnych máp a aktivít.

Čerstvý trailer sa zameral na nový herný element s názvom Stasis. Ten spočíva predovšetkým v manipulácii s časom a predstaví tak nové možnosti eliminácie nepriateľov. Každá trieda využíva novinku iným spôsobom, čo demonštruje aj nová upútavka.

World of Warcraft: Shadowlands

Ešte v novembri minulého roka nadupaný trailer odhalil príchod novej expanzie s názvom Shadowlands do online fenoménu World of Warcraft. Hráči v ňom vstúpia do ríše mŕtvych Shadowlands, aby obnovili vesmírnu rovnováhu a zmiernili škody, ktoré napáchala Sylvannas po zničení helmy kráľa Lychov. Čakanie na expanziu sa končí 27 októbra, na kedy bolo vydanie novinky ohlásené.

Čakanie si môžeš skrátiť novou animovanou sériou Shadowlands Afterlife, ktorá sa odprezentovala svojou úvodnou epizódou.

Doom Eternal: The Ancient Gods

Veľká expanzia čaká aj na krvavú akčnú stálicu Doom Eternal, ktorá sa ku nám dostala v marci tohto roka. Prídavok priamo nadväzuje na koniec príbehovej kampane, predstaví čerstvú príbehovú zápletku, nové úrovne úrovne aj silnejších nepriateľov.

Little Nightmares II

Postavička v žltom plášti Six hlási návrat v pokračovaní úspešnej hororovej platformovky Little Nightmares. V novom dobrodružstve sa ústredná hrdinka dočká posily v podobe nového parťáka menom Mono, ktorý bude v pokračovaní zároveň ústrednou hrateľnou postavou. Dvojica bude musieť na ceste do Signálovej veže spolupracovať a riešiť hádanky, postaví sa však aj viacerým sadistickým bossom. Na Gamescome sme sa dočkali prvých gameplay záberov.

Medal of Honor: Above & Beyond

Notoricky známa strieľačka je späť, nie však na konzoly a počítače, ale exkluzívne do virtuálnej reality Oculus Rift. Tvorcovia sľubujú akčný zážitok ako nikdy pred tým, chcú totiž, aby sa hráč skutočne cítil ako na bojisku. Hlavná postava sa tak ocitne v tanku, podzemných bunkroch aj idúcom vlaku, o akciu jednoducho určite nebude núdza.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Lego postavičky už v hernom svete patria medzi stálice, v najnovšej hre nás tvorcovia opäť zavedú do univerza Star Wars, kde pôjde už o šiesty prídavok. Na rozdiel od predchádzajúcich sérií Skywalker Saga neponúkne striktne lineárnu hrateľnosť, hráč si bude môcť vybrať epizódy v ľubovoľnom poradí. Celkovo hra ponúkne takmer 50 úrovní, sľubuje kombinácie so svetelnými mečmi aj použitie Sily.

The Sims 4: Star Wars Journey to Batoo

Čakanie fanúšikov Simsov na nový obsah sa čoskoro skončí, odprezentovaný bol totiž nový obsah, ktorý sa do štvrtého dielu dostane a išlo skutočne o prekvapenie. Simsovia sa totiž vydajú do praďalekej galaxie a ocitnú sa v univerze Star Wars.

Crash 4: It’s About Time

Crash Bandicoot sa na jeseň vráti v očakávanej hre It’s About Time, ktorá predstaví množstvo noviniek. Fanúšikovia platformoviek sa môžu tešiť na viacero hrateľných postáv, stovku nových levelov, skryté poklady aj novinky v podobe štvorice másk, ktoré zásadne ovplyvnia hrateľnosť. Viac v samostatnom článku.

Počas prezentácie na Gamescome sa tvorcovia rozhovorili o novinke s názvom Flashback tapes, ktoré je potrebné nájsť na skrytých miestach a následne sprístupnia skryté úrovne. Prekvapením bolo, že Crasha nesprevádzal klasický herný trailer, ale real-life upútavka s maskotom.

Outriders

Explozívnym trailerom sa uviedla aj kooperačná akcia Outriders, ktorá by mala vyjsť ešte počas tohto roka na súčasnú aj prichádzajúcu generáciu konzol a PC.

Mafia Definitive Edition

Len včera sme sa dočkali exkluzívnych záberov z prerobenej klasiky Mafia: Definitive Edition, a to vrátane vydareného českého dabingu. Tvorcovia sa nebáli veci pozmeniť a upraviť podľa vlastných predstáv, hra však vyzerá sľubne a pôvodná atmosféra zostane zachovaná. Mafia sa pripomenula aj na hernej show svojim príbehovým trailerom.

Dragon Age 4

Priestor dostali aj vývojári z BioWare, ktorí konečne predstavili aj niečo iné ako nepodarok Anthem a rozhovorili sa o úspešnej RPG Dragon Age. Nový prídavok nanešťastie nedostal žiadny trailer a videli sme len komentáre vývojárov a niekoľko koncept artov, v zásade teda išlo o pripomenutie, že Dragon Age 4 je na ceste.

Unknown 9 Awakening

Ak počas úvodnej noci špeciálne zaujal niektorý titul, bol to práve Unknown 9 Awakening, adventúra z pohľadu tretej osoby so silným dôrazom na príbeh. Tvorcovia sa pri vývoji hry inšpirovali filmovými sériami ako Matrix, Akty-X či sériou Indiana Jones, mohlo by teda ísť o sľubný mix rôznorodých žánrov.

Silný dôraz bude kladený na mysterióznu atmosféru a konšpiračné teórie, hra je súčasťou rovnomenných podcastov, komiksov a kníh. V centre príbehu hry sa ocitne postava menom Haroona oplývajúca nadprirodzenými schopnosťami ako manipulácia s časom a energiou. Zatiaľ nie je známe, kedy sa hernej novinky dočkáme, vydaná by mala byť na PC a prichádzajúcu generáciu konzol.

Warhammer Age of Sigmar Storm Ground

Štúdiá Gasket Games a Focus Home počas úvodného večera predstavili novú stratégiu zasadenú do univerza Warhammer s názvom  Age of Sigmar: Storm Ground. O hre zatiaľ veľa nevieme, isté je, že si v nej zahráme za frakciu Stormcast Eternals. Hra by mala vyjsť počas budúceho roka na PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch.

Star Wars: Squadrons

O novej hre z univerza Star Wars sme si už písali, tvorcovia nám tentokrát priblížili úvodnú časť hry. Aj keď sa novinka bude sústrediť predovšetkým na divoké boje vo vesmíre, priestor medzi misiami dostanú aj zaujímavé postavy, medzi ktorými nebude chýbať ani princezná Leia. Hrať dokonca bude možné aj vo virtuálnej realite. Star Wars: Squadrons vychádza 2. októbra.

Age of Empires 3: Definitive Edition

Potešení zostali aj fanúšikovia stratégií. Predstavila sa totiž definitívna remasterovaná verzia Age of Empires 3, ktorá bude k dispozícii 15. októbra. RTS ponúkne starý známy obsah, ale tiež dvojicu nových národov – Inkov a Švédov. Okrem vylepšenej grafiky sa môžeme tešiť na vylepšené audio, herné výzvy a prepracovaný multiplayer.

Godfall

Godfall v poslednom čase nechýba na žiadnej veľkej prezentácii, Sony si od svojej novinky očividne veľa sľubuje. Krátky trailer hráčov láka na bojovú triedu Hinterclaw.

12 Minutes

Psychologický triler 12 minutes bol oznámený už na minuloročnej E3. Hra sa odohráva počas 12 minútovej opakujúcej sa časovej slučky, počas ktorej vám na dvere zaklope policajt, obviní vašu ženu z vraždy a následne vás zabije. Úlohou hráča je poskladať dokopy jednotlivé príbehové čriepky a zmeniť vývoj udalostí.

Chorus

Vesmírna akcia Chorus bola oznámená ešte v máji tohto roka, počas Gamescomu sme sa dočkali vôbec prvých gameplay záberov, ktoré vôbec nevyzerajú zle. Priblížené rovnako boli niektoré zo špeciálnych vlastností stíhačov.

Spellbreak

Spellbreak je nový prídavok do žánru battle-royale, ktorý bude sústredený na mágiu a čary. Hráči budú mať na výber z rôznych tried bojových mágov, každá vybavená iným setom kúziel. Hru bude možné hrať jednotlivo alebo v spolupráci s viacerými hráčmi. Vydanie je naplánované na 3. septembra na PC (Epic), PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch, kde bude sprístupnená vo formáte free-to-play.

Struggling

Z herných výstav sme si zvykli že niektoré hry sú hrateľné okamžite po svojom oznámení. Tento rok týmto titulom je bláznivá platformovka Struggling, ktorú je možné zahrať si aj v kooperačnom režime. Viac v traileri.

Ďalšie odprezentované trailery
Jurassic World Evolution: Complete Edition
Scarlet Nexus
Wastelands 3
Surgeon Simulator 2

Bridge Constructor: The Walking Dead

Quantum Error
Teardown
Warframe: Heart of Deimos
Override 2: Super Mech League
WWE Battlegrounds
Dirt 5: Playgrounds
The Dark Pictures: Anthology
Turrican

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom