IGN na webe potvrdilo informácie o pripravovanej akčnej hre zo série Call of Duty s podtitulom Black Ops Cold War, ktorá sa následne pár hodín na to aj oficiálne predstavila. Seržant Frank Woods, protagonista Call of Duty: Black Ops, sa ako člen skupiny s názvom Demon Dogs objaví vo verziách pre PC, PlayStation 4 a Xbox One presne 13. novembra. Pre konzoly budúcej generácie je vydanie plánované neskôr.

Na stránkach Call of Duty Tracker boli predstavené predobjednávkové bonusy. Ultimátna edícia Call of Duty: Black Ops Cold War obsahuje postavu Franka Woodsa, prístup k uzatvorenej beta verzii a sadu vizuálnych doplnkov do plnej verzie hry.

Nové Black Ops Cold War je zároveň priamym pokračovaním časti z roku 2010. Dej hry nás  presunie do roku 1980, teda do obdobie studenej vojny.

V kampani pre jedného hráča budú hráči konfrontovaní so skutočnými udalosťami počas bojov v tak ikonických lokalitách, akými sú Berlín, Vietnam, Turecko alebo Sovietske veliteľstvo KGB. Hráč bude sledovať cestu postavy s krycím menom Perseus, ktorý chce destabilizovať svetovú rovnováhu a zmeniť chod dejín.

Popri kampani sa spomínajú aj zbrane z obdobia studenej vojny a nová generácia hry pre viacero hráčov. Čo to presne znamená, nie je zatiaľ jasné. Samozrejme, ako to už pri tejto sérii býva zvykom, ikonický zombie mód nebude chýbať ani tentokrát. Hráčov určite poteší aj novinka v podobe cross-platform hrania. Ide o možnosť hrať hru pre viacero hráčov na aktuálnych konzolách a chystaných konzolách novej generácie zároveň.

Zároveň to vyzerá tak, a toto rozhodne nie je potešujúce správa, že Call of Duty: Black Ops Cold War nedostane zadarmo update na novú generáciu herných konzol PS5 a Xbox Series X, informuje na svojich stránkach Gamespot. Už spomínaný únik naznačil 3 možné verzie hry. Update na novú generáciu sú však len súčasťou Cross-gen a Ultimate edícií – štandardná edícia tento update neobsahuje a je nutné kúpiť si ho osobitne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom