Podľa dostupných informácií Google výrazne pozmení svoju aplikáciu Hangouts. Koncom mája z nej totiž má odstrániť jednu zásadnú funkciu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Hangouts okrem iného ponúka aj možnosť posielania SMS správ. Ak používaš túto funkciu aj ty, mal by si sa pripraviť na zmenu aplikácie. Po 22. máji Google vypne posielanie SMS práve cez Hangouts. Používatelia o tom budú podľa zdrojov informovaní už od zajtra priamo v aplikácii. Zároveň budú vyzvaní, aby si vybrali inú predvolenú aplikáciu. Ak nemáš žiadnu okrem Hangouts nainštalovanú, budeš si musieť nejakú stiahnuť z obchodu Google Play.

Nenechaj si ujsť
Super Mario Run odteraz už aj pre Android! Neváhaj a sťahuj túto pecku aj ty

Všetky existujúce SMSky, samozrejme, ostanú nedotknuté a presunú sa do novej aplikácie. Google zrejme podniká tento krok pre úplné oddelenie SMS od Hangouts, pričom cieľom je zlepšenie aplikácie za účelom zvýšenia produktivity a novému smerovaniu. Náhrad za Hangouts je veľmi veľa. Používatelia budú môcť používať vstavanú aplikáciu Google Messages či ďalšie alternatívny od vývojárov tretích strán alebo priamo od výrobcov smartfónov, ktorí si vytvárajú vlastné ekvivalenty.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.