Napriek tomu, že drvivá väčšina smartfónov beží na systéme Android, konkurenčný iOS má predsa len v niečom navrch. Takmer všetky svetové vývojárske štúdiá totižto sprístupňujú svoje hry a aplikácie najskôr na zariadenia s logom nahryznutého jablka. Majitelia zariadení s operačným systémom od Google si tak musia niekedy na poriadne dlhú dobu nechať zájsť chuť.

Najnovšie museli čakať všetci fanúšikovia na talianskeho inštalatéra menom Mario, ktorý patrí medzi ikony herného priemyslu. Historicky prvá mobilná hra s touto priam legendárnou postavičkou zavítala na iOS ešte v polovici decembra, čo je viac ako 4 mesiace dozadu. Nintendo ju však po tejto skutočne dlhej dobe konečne sprístupnilo aj pre náruživých hráčov s Androidom. Tí si novinku budú môcť stiahnuť zdarma priamo v Obchode Play. Zo samého začiatku však po inštalácii nebudeš mať k dispozícii celý obsah.

zdroj fotografie: MacWorld

Nenechaj si ujsť
Takto vyzerá hranie hier na najnovšej hernej konzole Nintendo Switch

Dostupných bude len zopár herných režimov a pre odomknutie všetkých ostatných budeš musieť zaplatiť poplatok vo výške 9,99 €. Pravdou ale je, že táto suma rozhodne nie je najnižšia, no pre fanúšikov tejto nezabudnuteľnej značky je to určite povinná jazda. V prípade, že ťa Super Mario Run zaujíma, môžeš si ho stiahnuť na tomto odkaze. Ak by si však hľadal platformu, na ktorej si podobné legendy v novom šate zahráš či už na cestách alebo doma pred televíziou, rozhodne by si sa mal poohliadnuť po nedávno odhalenej konzole Nintendo Switch.

Pošli nám TIP na článokAplikácie