Napriek tomu, že drvivá väčšina smartfónov beží na systéme Android, konkurenčný iOS má predsa len v niečom navrch. Takmer všetky svetové vývojárske štúdiá totižto sprístupňujú svoje hry a aplikácie najskôr na zariadenia s logom nahryznutého jablka. Majitelia zariadení s operačným systémom od Google si tak musia niekedy na poriadne dlhú dobu nechať zájsť chuť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Najnovšie museli čakať všetci fanúšikovia na talianskeho inštalatéra menom Mario, ktorý patrí medzi ikony herného priemyslu. Historicky prvá mobilná hra s touto priam legendárnou postavičkou zavítala na iOS ešte v polovici decembra, čo je viac ako 4 mesiace dozadu. Nintendo ju však po tejto skutočne dlhej dobe konečne sprístupnilo aj pre náruživých hráčov s Androidom. Tí si novinku budú môcť stiahnuť zdarma priamo v Obchode Play. Zo samého začiatku však po inštalácii nebudeš mať k dispozícii celý obsah.

zdroj fotografie: MacWorld

Nenechaj si ujsť
Takto vyzerá hranie hier na najnovšej hernej konzole Nintendo Switch

Dostupných bude len zopár herných režimov a pre odomknutie všetkých ostatných budeš musieť zaplatiť poplatok vo výške 9,99 €. Pravdou ale je, že táto suma rozhodne nie je najnižšia, no pre fanúšikov tejto nezabudnuteľnej značky je to určite povinná jazda. V prípade, že ťa Super Mario Run zaujíma, môžeš si ho stiahnuť na tomto odkaze. Ak by si však hľadal platformu, na ktorej si podobné legendy v novom šate zahráš či už na cestách alebo doma pred televíziou, rozhodne by si sa mal poohliadnuť po nedávno odhalenej konzole Nintendo Switch.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
0%
Mám to
20%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
20%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]
 • neni compatibilne :( #r3pro

 • Dejwid Dejwide Śpalek

  Nejde spustit xiAomi mi5 a mi4

 • peterpan

  Kliknem na odkaz a …Položka sa nenašla ??? bravo fonyzciny? tá hra je len pre USA zatiaľ ako sa dozvedam takže si stiahnete akurát tak holý prd…

  • lobusko

   prečo ju môj 9 ročný syn vedel stiahnuť a hraje ju?

 • lobusko

  xiaomi problém je fixnutý. Potrebné dať týždňovú aktuálnu romku: https://miuios.cz/viewtopic.php?f=373&t=18540

  • peterpan

   nie je fixnuty, zas to nejde..

 • Adrián Kupčov

  na xiaomi to ani nejde, treba si nainstalovat novy update 7.3.23 na miuios.cz

  • peterpan

   Už som si všimol písali o tom na miuios.cz fóre :) každopádne dik za info hlavne pre tých čo na ich web nechodia

 • peterpan

  Prečo mu po kliknutí na odkaz stále vypisuje položka sa nenašla??? Prosím vás odpiste čo mám zle..

 • lobusko

  má redmi 4, blbečko si ty. nabudúce sa nauč sťahovať aplikácie a upgradovať miui pred tým, ako budeš útočiť.

 • lobusko

  ser na to, fakt ťa nechápem. Proste to ide, len ty si lama. Nevieš to nájsť, potom to nevieš nainštalovať, potom to nevieš spustiť, potom to nevieš hento, potom toto, ale navážaš sa do redakcie, a do iných.