Napriek tomu, že drvivá väčšina smartfónov beží na systéme Android, konkurenčný iOS má predsa len v niečom navrch. Takmer všetky svetové vývojárske štúdiá totižto sprístupňujú svoje hry a aplikácie najskôr na zariadenia s logom nahryznutého jablka. Majitelia zariadení s operačným systémom od Google si tak musia niekedy na poriadne dlhú dobu nechať zájsť chuť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Najnovšie museli čakať všetci fanúšikovia na talianskeho inštalatéra menom Mario, ktorý patrí medzi ikony herného priemyslu. Historicky prvá mobilná hra s touto priam legendárnou postavičkou zavítala na iOS ešte v polovici decembra, čo je viac ako 4 mesiace dozadu. Nintendo ju však po tejto skutočne dlhej dobe konečne sprístupnilo aj pre náruživých hráčov s Androidom. Tí si novinku budú môcť stiahnuť zdarma priamo v Obchode Play. Zo samého začiatku však po inštalácii nebudeš mať k dispozícii celý obsah.

zdroj fotografie: MacWorld

Nenechaj si ujsť
Takto vyzerá hranie hier na najnovšej hernej konzole Nintendo Switch

Dostupných bude len zopár herných režimov a pre odomknutie všetkých ostatných budeš musieť zaplatiť poplatok vo výške 9,99 €. Pravdou ale je, že táto suma rozhodne nie je najnižšia, no pre fanúšikov tejto nezabudnuteľnej značky je to určite povinná jazda. V prípade, že ťa Super Mario Run zaujíma, môžeš si ho stiahnuť na tomto odkaze. Ak by si však hľadal platformu, na ktorej si podobné legendy v novom šate zahráš či už na cestách alebo doma pred televíziou, rozhodne by si sa mal poohliadnuť po nedávno odhalenej konzole Nintendo Switch.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
0%
Mám to
20%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
20%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]