banner-nubia-z11Android je najrozšírenejší operačný systém na svete. Google pochopiteľne neustále rozširuje jeho funkcionalitu a expanduje s ním aj na rozvojové trhy, kde je stále dostatok potencionálnych zákazníkov. Okrem samotného Androidu tu je aj Android Wear pre smart hodinky alebo napríklad  Android TV pre smart televízory.

Google však pripravil ďalší operačný systém a stal sa ním Android Things, ktorý prinesie neporovnateľne odlišné možnosti pre inteligentné zariadenia, ktoré inak nazývame aj IoT zariadenia. Primárnym cieľom tohto projektu je priniesť pre developerov ľahšie programovanie hardvéru v prostrediach, ktoré veľmi dobre poznajú z klasických Android aplikácií. Ak sa ale pozrieme pod povrch Androidu Things, v podstate sa jedná o novú verziu dávnejšieho systému pod označením Brillo. Ten sme prvýkrát videli na konferencii CES v Las Vegas, no odvety sa o ňom úplne prestalo hovoriť.

google-home-oficialne-4

Google Home

zdroj fotografie: Google

Cieľ Googlu je tento operačný systém dostať do širokého spektra technologického sveta. Bežný zákazník si ale prácu tohto systému ani nevšimne, kedže bude neustále pracovať na pozadí a vykonávať „špinavú“ prácu. Inteligentné zariadenia teda už nebudú odkázané na zbieranie informácií z cloudu, ale namiesto toho budú schopné čerpať kľučové prvky z jadra svojho vlastného operačného systému. Asi nám je všetkým jasné, že prechod na Android Things nebude otázkou niekoľkých dní či týždňov a pokojne môže trvať aj niekoľko mesiacov, kým sa jednotliví giganti z priemyslu dohodnú na rozumnom využití.

TIP: Tech News: Hlasový asistent Cortana od Microsoftu príde na toastovače, chladničky a iné IoT zariadenia

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP