banner-nubia-z11Rozšírenosť hlasových asistentov, ako Siri, alternatíva od Googlu alebo aj Cortana si v poslednej dobe nachádzajú čoraz širšie pole pôsobnosti a podstatne viac nových používateľov. Microsoft sa ale rozhodol, že hlasového asistenta pridá aj do najpoužívanejších zariadení v domácnosti. 

Cortana pre zariadenia s prívlastkom IoT (internet vecí) príde vo veľkej aktualizácii pre Windows 10 už v marci budúceho roka, oznámil to portál TheVerge. Tieto informácie boli vraj spozorované na jednej konferencii v Číne, kde softvérový velikán predstavoval svoje plány pre budúcnosť. Pre fungovanie Cortany napríklad v termostatoch alebo toastovačoch však bude nutný displej. Ak sa táto hardvérová podmienka splní, nič nám nebude brániť v tom, aby sme zadávali hlasové príkazy domácim spotrebičom. Znie to až veľmi šialene, že?

cortanadevices

Prehľad zariadení, ktoré by mohli podporovať Cortanu

Medzi novinky vo veľkej aktualizácii bude patriť aj podpora komunikácie na väčšie vzdialenosti, ktorá umožní počuť podporovanému zariadeniu hlasové príkazy cez celú izbu. Samozrejme, nutnosťou bude špeciálny hardvér, ktorý dokáže túto funkciu reálne využiť. Microsoft nám tiež nezdelil presné hardvérové požiadavky na fungovanie Cortany, no môžeme očakávať, že IoT prístroje s displejom budú len akýmsi medzičlánkom, ktorý sa pripojí do cloudu a umožní fungovanie asistenta.

TIP: Tech News: Microsoft hlási, že na Surface zariadenia prechádza oveľa viac používateľov Macov ako kedykoľvek predtým

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP