V snahe ombedziť šírenie nového koronavírusu zavrelo svoje dvere množstvo múzeí a galérií po celom svete, ktoré denne prilákajú obrovské masy návštevníkov. Pre nadšencov umenia či histórie má však spoločnosť Google riešenie v podobe platformy Arts & Culture, vďaka ktorej ich vedia plnohodnotne navštíviť aj priamo z pohodlia svojho domova, informuje The Architect’s Newspaper.

Virtuálne prehliadky nového rozmeru

Pre opatrenia v súvislosti s novým koronavírusom je momentálne zavretá väčšina známych múzeí a galérií po celom svete, vrátane veľkých centier ako Guggenheim, The Met, MoMA, Louvre či Musée d’Orsay. Nový význam preto dostávajú práve virtuálne prehliadky, v ktorých je jednoznačným priekopníkom Google.

Ten ponúka platformu Arts & Culture, ktorá poskytuje verejnosti prístup k zbierkam niektorých z najvýznamnejších umeleckých múzeí na svete, a teraz nadviazala partnerstvo s viac ako 500 svetovými umeleckými inštitúciami s cieľom otvoriť svoje dvere verejnosti aj počas pandémie.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Google Arts & Culture

Môžeš si tak vychutnať prehliadku miest od Kórejského národného ľudového múzea cez Múzeum moderného umenia (MoMA) v New Yorku až po francúzsky zámok Versailles.

Aj keď nie každé miesto obsahuje možnosť virtuálnej prehliadky, všetky inštitúcie poskytli obrázky a fotografie vo vysokom rozlíšení, ktoré nenechajú nadšencov umenia chladnými. Dostupné sú tiež špeciálne videá, ako napríklad virtuálna prehliadka Chauvetovej jaskyne na juhu Francúzska s vlastným výkladom.

Pokiaľ ťa umenie zaujíma, alebo len nevieš ako doma poraziť nudu, určite si zbierku Google Arts & Culture prehliadni.

Spoločnosť jej vytvorením okrem známych obrazov a artefaktov ukazuje svetu aj to, aké nápomocné vedia byť moderné technológie v čase globálnej krízy, ktorou momentálne kvôli koronavírusu prechádzame.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom