Ukladanie fotografií a videozáznamov do cloudu je skvelým spôsobom ako pristupovať k svojim spomienkam a navyše ušetriť pár gigabajtov pamäte. Dnes je dostupných mnoho takýchto služieb, no Google Fotky spomedzi nich vynikajú svojim spracovaním a funkcionalitou. Aby mali používatelia ešte viac možností, spoločnosť do aplikácie Fotky pridáva novinky, ktoré s fotografiami narobia divy.

Google Fotky sú skvelým spôsobom ako zálohovať svoje fotografie a videá, pričom sú triedené do rôznych kategórií. Teraz však softvérový gigant túto aplikáciu vylepšil o ďalšie novinky, ktoré si používatelia skutočne zamilujú.

Umelá inteligencia otvára nové možnosti

Prvým veľkým prírastkom k ponuke funkcií bude pridávanie farieb starým čierno-bielym fotografiám. Aj takáto snímka tak môže ožiť farbami, o čo sa postará práve vylepšená umelá inteligencia Googlu. Ďalšou veľkou doménou tejto technológie je tiež rozpoznávanie objektov na fotografiách. Aplikácia však na nich zvládne rozoznať aj dokumenty, ktoré môže automaticky premeniť v PDF súbor. Vývojári Googlu nezabudni ani na úpravu iných vlastnosti fotografií.

Nenechaj si ujsť
Google Asistent príde ešte v tomto roku s podporou češtiny

S novými funkciami dostanú používatelia možnosť upravovať snímky podľa svojho gusta a budú môcť meniť napríklad aj expozíciu. Spoločnosť však už stihla vyhovieť aj vývojárom tretích strán. Pre nich sprístupnila API, s ktorým môžu služby aplikácie Fotky zabudovať do vlastných titulov. Samozrejme, že Google opäť sprístupní svoju cloudovú službu úplne zadarmo pre iOS a Android, aby žiadnemu používateľovi neušla možnosť vychutnať si všetky posledné inovácie. Oficiálny dátum príchodu týchto noviniek ale zatiaľ nie je známy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom