Ukladanie fotografií a videozáznamov do cloudu je skvelým spôsobom ako pristupovať k svojim spomienkam a navyše ušetriť pár gigabajtov pamäte. Dnes je dostupných mnoho takýchto služieb, no Google Fotky spomedzi nich vynikajú svojim spracovaním a funkcionalitou. Aby mali používatelia ešte viac možností, spoločnosť do aplikácie Fotky pridáva novinky, ktoré s fotografiami narobia divy.

Google Fotky sú skvelým spôsobom ako zálohovať svoje fotografie a videá, pričom sú triedené do rôznych kategórií. Teraz však softvérový gigant túto aplikáciu vylepšil o ďalšie novinky, ktoré si používatelia skutočne zamilujú.

Umelá inteligencia otvára nové možnosti

Prvým veľkým prírastkom k ponuke funkcií bude pridávanie farieb starým čierno-bielym fotografiám. Aj takáto snímka tak môže ožiť farbami, o čo sa postará práve vylepšená umelá inteligencia Googlu. Ďalšou veľkou doménou tejto technológie je tiež rozpoznávanie objektov na fotografiách. Aplikácia však na nich zvládne rozoznať aj dokumenty, ktoré môže automaticky premeniť v PDF súbor. Vývojári Googlu nezabudni ani na úpravu iných vlastnosti fotografií.

Nenechaj si ujsť
Google Asistent príde ešte v tomto roku s podporou češtiny

S novými funkciami dostanú používatelia možnosť upravovať snímky podľa svojho gusta a budú môcť meniť napríklad aj expozíciu. Spoločnosť však už stihla vyhovieť aj vývojárom tretích strán. Pre nich sprístupnila API, s ktorým môžu služby aplikácie Fotky zabudovať do vlastných titulov. Samozrejme, že Google opäť sprístupní svoju cloudovú službu úplne zadarmo pre iOS a Android, aby žiadnemu používateľovi neušla možnosť vychutnať si všetky posledné inovácie. Oficiálny dátum príchodu týchto noviniek ale zatiaľ nie je známy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Aplikácie