Pohľad na našu Zem z vesmíru dokáže poriadne uchvátiť. Aby sa na túto modrú planétu a jej zákutia mohol bližšie pozrieť aj bežný „smrteľník“, stvoril Google jedinečnú aplikáciu. Po dlhom čase zanedbávania ale prichádzajú do Google Earth novinky, ktoré spravia z virtuálnej prehliadky našej Zeme ešte väčšiu zábavu.

Aplikácia Google Earth nie je vo virtuálnom svete žiadnou novinkou, veď koniec koncov sa jej začiatky datujú ešte do roku 2004. Postupom času ju však Google obohacoval o ďalšie a ďalšie novinky, no posledné 2 roky výrazné zmeny nepriniesli. Teraz sa však spoločnosť rozhodla oživiť tohto virtuálneho sprievodcu našou Zemou a dopriala mu veľkú aktualizáciu s mnohými inováciami.

Detaily našej Zeme v ešte vyššej kvalite a 3D

V prvom rade treba spomenúť fakt, že na prezeranie našej planéty už nebude používateľ nútený sťahovať si samostatnú aplikáciu. Google Earth sa totiž už zobrazí aj v prehliadači Chrome, spolu so všetkým čo k tomu patrí. A čím nás teda chce nová verzia zaujať? Softvérový gigant v nej stavil na 3D prehliadku tých najznámejších miest a monumentov na Zemi, ktoré si každý teraz môže pozrieť v ešte lepších detailoch. Satelitné snímky sú teda pasé. V 3D tak používatelia môžu vidieť aj taký Grand Canyon, Eiffelovu vežu, zámok Château de Chambord vo Francúzsku, alebo pokojne našu Bratislavu.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot/Google Earth

Nenechaj si ujsť
Návod: Takto vypneš otravné upozornenia v prehliadači Google Chrome

Špecialitou je tzv. „Voyager“ režim, v ktorom nás Google Earth zoberie na tie najkrajšie lokality a predstaví nám ich v 360° záberoch. Aplikácia taktiež poskytuje o vybraných miestach rôzne novinky. Každý, kto sa vyberie napríklad na virtuálnu prehliadku Himalájí, sa tak môže dozvedieť nové informácie o tamojšej faune a flóre. Túto možnosť priniesol Google do aplikácie spojením s britskou televíziou BBC.

Okrem toho sa v Google Earth momentálne nachádza až 20 000 miest, ktoré sú spojené s kartou zaujímavostí. Tá návštevníkom o nich prezradí aj rôzne historické fakty, alebo ponúkne rýchly kvíz. Používatelia sa aktuálne v režime „Voyager“ môžu vybrať na 50 takýchto virtuálnych výletov, pričom k nim budú každý týždeň pribúdať ďalšie.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot/Google Earth

Pokiaľ ale niekto využíva túto aplikáciu aj vo svojom smartfóne s Androidom, môže svojim kontaktom poslať z daného miesta nádhernú pohľadnicu. Spontánny používateľ navyše môže navštíviť aj náhodne vybranú lokalitu, a to iba po stlačení tlačidla „I´m feeling lucky“, čo v preklade znamená „Cítim sa šťastný“.

Nové vylepšenia tak teraz prinesú študentom, ale aj iným používateľom omnoho viac zábavy pri virtuálnej túre na našej planéte. Aktuálne si môže novú verziu aplikácie každý vyskúšať na webovej stránke, alebo v aplikácii pre Android. Spoločnosť ale nezabudla ani na iné webové prehliadače. Tie budú Google Earth podporovať približne v rovnakom čase, keď vyjde na svet aj aplikácia pre zariadenia s iOS.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú