Google Chrome patrí medzi najobľúbenejšie prehliadače po celom svete. Nezáleží pri tom, či sa jedná o stolový počítač, notebook alebo smartfón. Väčšina výrobcov ho dokonca nastavuje ako predvolený.

Vďaka jeho perfektnému prepojeniu naprieč platformami je k prehliadaniu internetu obľúbeným nástrojom nejedného z nás. Neustále sa jeho funkcie zdokonaľujú, s cieľom vylepšiť jeho používanie a súkromie používateľa. Jednou z užitočných funkcií sú aj upozornenia, ktoré môžu byť na jednej strane užitočné, no pre väčšinu ľudí sú otravné.

Ich vypnutie je jednoduché

Ak aj teba vždy naštve vyskakovacie okno, ktoré prekryje takmer všetok obsah, tak máme pre teba riešenie. Kolegovia z Android Police vytvorili návod, vďaka ktorému na všetkých stránkach, ktoré podporujú upozornenia, bude predvolená hodnota ich nezobrazovať, čím sa ti dané vyskakovacie okno už viac nebude zobrazovať.

Postup pre počítače

V nastaveniach by si vypnutie notifikácií hľadal márne. Dostaneš sa k nim len manuálne, a to skopírovaním odkazu chrome://settings/content/notifications a otvorením ho v novom okne. Následne sa dostaneš do nastavení upozornení, kde môžeš vidieť stránky, kde sú upozornenia povolené aj zakázané. Ich vypnutím docieliš to, že budú predvolene nastavené ako zakázané. Kedykoľvek to však môžeš zmeniť, či už opätovným zapnutím funkcie, prípadne pre každú stránku zvlášť. Stačí kliknúť pred URL adresu webu a upozornenia povoliť/blokovať.

Nenechaj s ujsť!
Na Chrome sa pripravuje nová funkcia. Úsmev, smiech či smútok vyjadríš jednoduchšie

Návod pre smartfóny

Tu je postup jednoduchší, nakoľko sa táto možnosť nachádza priamo v nastaveniach prehliadača Google Chrome. Stačí v bočnom menu zvoliť Nastavenia -> Nastavenia webu -> Upozornenia. Aj tu uvidíš zoznam blokovaných a povolených upozornení na stránkach a možnosť ich trvalého blokovania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP