Google včera vydal aktualizáciu svojho prehliadača Chrome s poradovým číslom 76. Prináša so sebou viacero nových úprav, vrátane predvoleného blokovania Adobe Flash a zákazu detekcie režimu inkognito, píše Techspot.

Pred pár týždňami Google oznámil, že v pripravovanej verzii prehliadača Chrome zakáže stránkam kontrolovať súborové rozhranie FileSystem, čo im umožňuje zistiť či ich navštevuješ v režime ingoknito, o čom sme informovali v samostatnom článku. Technologický gigant sľub dodržal a vydal aktualizáciu Chrome 76, v ktorej sa okrem iných zmien nachádza aj táto.

Google chce odstaviť Flash aj pomocou novej verzie prehliadača Chrome

To znamená, že stránky, ktoré doteraz kontrolovali či ich navštevuješ v režime inkognito a k požadovanému obsahu ťa potom nepustili, aby si sa musel zaregistrovať, už tak nebudú môcť robiť, čím si však Google môže proti sebe poštvať niektoré portály. Okrem zákazu kontrolovať FileSystem sa ďalšia významná zmena týka doplnku Adobe Flash, ktorého sa Google už dlhší čas snaží zbaviť kvôli jeho bezpečnostným rizikám.

Nenechaj si ujsť
Facebook a Google sledujú ľudí pri pozeraní porna. Nezabráni tomu ani navonok anonymné „správanie“

V novej verzii Chrome je zablokovaný, čo je však možné zmeniť v nastaveniach. Týmto chce Google zabrániť jeho používaniu, no stále bude prístupný pre tých, ktorí ho skutočne potrebujú, píše The Next Web. Spoločnosť Adobe sa však pred dvoma rokmi vyjadrila, že koncom budúceho roka tento slávny doplnok webových prehliadačov prestane podporovať.

Verzia Chrome 76 taktiež uľahčí inštaláciu progresívnych webových aplikácií (PWA) na pracovnú plochu. Ak stránka spĺňa kritériá PWA, prehliadač Chrome automaticky zobrazí ikonu inštalácie na plochu. Aktualizácia samozrejme obsahuje aj množstvo bezpečnostných opráv, ktoré sú však pri novej verzii prehliadača časté.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom