Generálny riaditeľ Porsche v Severnej Amerike vyjadril poctu Elonovi Muskovi a automobilke Tesla. To, čo dokázali, je podľa neho úžasné a zároveň veľmi prekvapujúce. 

Spoločnosť Porsche je známa hlavne športovými vozidlami, ktorých doménou je benzín a nie elektrina. Trend sa však nedá zastaviť a tak aj takéto automobilky predstavujú modely, ktoré fungujú na niektorí z alternatívnych pohonov. O Porsche je známe, že na trh plánuje vstúpiť s modelom Taycan, ktorý bude plne elektrický a ponúkne veľmi zaujímavé špecifikácie. Prvýkrát bola spomenuté ešte v roku 2015, no už v tom budúcom by sme ho mohli vidieť brázdiť na cestách.

To čo dokázala Tesla je obdivuhodné

V tejto súvislosti sa generálny riaditeľ pre Severnú Ameriku, Klaus Zellmer, vyjadril, že to, čo dokázala Tesla, je naozaj úžasné. Keď sa k tomu pripočíta malá predajná sieť a úzke portfólio modelov, je to ešte viac prekvapujúce. Pritom cenovky ich áut sú viac než prijateľné. Taktiež pripustil, že kvôli Tesle stratili niekoľko zákazníkov. Odliv niekoľkých zákazníkov je taktiež jeden z dôvodov, prečo sa automobilka rozhodla predstaviť vlastný elektromobil.

Zobraziť celú galériu (1)
@2Fast2Finkel/Twitter

A aj keď Porsche tvrdí, že ich automobil nie je ani zďaleka inšpirovaný Teslou, tak to až taká pravda nie je. Elon Musk totiž pri vývoji ponúkol všetky podklady aj iným automobilkám, pričom väčšina elektrických vozidiel z nich aj vychádza. Primárnym cieľom Tesly totiž nie je zarobiť čo najviac peňazí, ale vniesť na cesty čo najviac vozidiel, ktoré dokážu jazdiť na obnoviteľné zdroje energie, ktoré sú šetrnejšie k našej planéte.

Porsche Taycan v skratke

Z dostupných informácií je jasné, že nové Porsche sa bude snažiť konkurovať Tesle Model S. Vidieť to aj na špecifikáciách, ktoré sú v oboch prípadoch veľmi podobné. Taycan dokáže zrýchliť z 0 na 100 za 3,5 sekundy a maximálny dojazd by mal atakovať hranicu 400 kilometrov. Taycan by pritom nemal mať problém s jazdou vo vysokej rýchlosti po nemeckých diaľniciach či jazde na pretekárskych okruhoch. Najpôsobivejšie však pôsobí informácia o 800 V systéme, s ktorým sa vozidlo dokáže nabíjať výkonom až 350 KW, čím by sa na 80 % kapacity nabilo už za 15 minút. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom