Rok 2018 sa nám nezadržateľne blíži a s ním sa môžeme tešiť aj na nástup nových vlajkových modelov tých najväčších výrobcov. K nim rozhodne patrí aj Samsung, ktorý sa už v úvode budúceho roka posnaží zaujať fanúšikov s modelmi Galaxy S9 a S9+. Čo však tieto smartfóny prinesú?

Únikov a informácií ohľadom Galaxy S9 a S9+ bolo už dosť a nejeden používateľ sa môže medzi nimi pomaly strácať. Portál Slashgear však priniesol zoznam tých najpravdepodobnejších špecifikácií, ktoré by mohli vlajkové modely Samsungu priniesť. Ak teda všetko vyjde, na toto sa môžeme tešiť:

Displej s ešte tenšími rámikmi

Sasmung Galaxy S9 / Sasmung Galaxy S9+
Zobraziť celú galériu (8)
Twitter / Samsungmobile.News

Určite jedna z najväčších predností vlajkových modelov Samsungu – Infinity displej, dostane v modeloch Galaxy S9 a S9+ znova vylepšenie. Smartfóny by mohli dosiahnuť najlepší pomer obrazovky k telu zariadenia, ide o neuveriteľných 90 % plochy na prednej strane. Zmenšiť sa má horný aj dolný rámik. Veľkosť displejov dosiahne 5,8″, respektíve 6,2″, samozrejmosťou je technológia Super AMOLED a rozlíšenie QHD+.

Vylepšená pozícia snímača odtlačkov prstov

Sasmung Galaxy S9 / Sasmung Galaxy S9+
Zobraziť celú galériu (8)
Weibo / @GrownSSPer

Od najväčšej pýchy sa dostávame k zrejme najväčšej slabine tohtoročných modelov Galaxy. Tou je pozícia snímača odtlačkov prstov, za ktorým sa používatelia museli naťahovať a pritom si ešte aj zašpinili ochranné sklo fotoaparátu. „Es-deviatky“ by sa mali v tejto oblasti zlepšiť, aj keď je otázne nakoľko. Snímač odtlačkov by mal Samsung tentoraz umiestniť pod šošovku/y fotoaparátov. Skener bude prístupnejší avšak, či to pomôže ochrane pred znečístením fotoaparátu, zostáva záhadou. Novú pozíciu snímača odhalil najmä screenshot z aplikácie S Health, na základe ktorého neskôr vznikli aj rendery zariadení s týmto umiestnením.

Zobraziť celú galériu (8)
Twitter / Samsungmobile.News

Dočkáme sa nevídaného fotoaparátu v smartfóne?

Zobraziť celú galériu (8)
Screenshot/Youtube/XEETECHCARE

Modely Galaxy vždy patrili ku špičke vo fotografovaní a obzvlášť tohtoročné verzie. Aj budúci rok by malo platiť, že Galaxy S9 dostane jeden snímač, zatiaľ čo väčší S9+ príde s duálnym fotoaparátom. Senzory by mali na oboch modeloch disponovať rozlíšením 12 MPx, veľkou otázkou je však zatiaľ clona. Dostanú Galaxy smartfóny snímač s clonou f/1.5, ktorú nemá zatiaľ žiadny iný telefón, alebo Samsung ostane pri (stále skvelej) hodnote f/1.7? Ťažko povedať, ktorý variant je pravdepodobnejší, no je jasné, čo by si priali používatelia. Snáď bude Samsung počúvať.

Dvojica špičkových procesorov

V oblasti procesoru sa Samsungy Galaxy S9 a S9+, nebudú líšiť na základe veľkosti, ale trhu. Severná Amerika (a Čína?) zrejme opäť dostane modely so Snapdragon 845 a zvyšok sveta verziu s Exynos 9810. Ťažko v súčasnosti ešte povedať, ktorý z nich bude lepší, isté však je, že oba procesory ponúknu obrovský výkon. Snapdragon 845 sme predstavovali nedávno a prináša niekoľko výrazných vylepšení. Samsung nás pri Exynos 9810 zas trošku sklamal použitým výrobným procesom. Ich porovnanie však uvidíme až pri použití v reálnych zariadeniach.

Ďalšie dôležité špecifikácie

V oblasti RAM pamäte by Galaxy S9 a S9+ mohli priniesť 4 a 6 GB verzie. Úložisko zrejme príde s priestorom pre 64, respektíve 128 GB dát. Prítomný má byť aj špeciálny senzor pre 3D sken tváre, ktorý poslúži na odomykanie zariadenia. Pôjde o technológiu podobnú FaceID u iPhone X.

Zobraziť celú galériu (8)
Twitter / @VenyaGeskin1

Kapacita batérie má u menšieho modelu S9 dosiahnuť 3100 mAh, u S9+ 3600 mAh. Zaujímavé je, že u oboch smartfónov zatiaľ nie je vylúčená prítomnosť 3,5mm audio jacku. Vyplýva to zo špekulácií, ktoré prichádzajú zo sociálnej sieti Weibo, Samsung má totiž k modelom Galaxy S9 pribaľovať aj slúchadlá s 3,5 mm audio konektorom. Predtým k nám prúdili informácie o konci jacku, takže opäť si na rozuzlenie zrejme musíme len počkať.

Dátum predstavenia

Zobraziť celú galériu (8)
Screenshot/Youtube/XEETECHCARE

Presný dátum predstavenia Galaxy S9 a S9+ stále nie je známy, ale podľa špekulácií, ktoré priniesol Slashgear sa najviac spomína záver marca. To však úplne nesúhlasí so skoršími dohadmi, ktoré hovorili, že Samsung by sa mal tento rok s modelmi Galaxy trochu poponáhľať. V hre je tak aj februárový termín, kedy sa koná konferencia MWC 2018 v Barcelone.

Nenechaj si ujsť
Najpokročilejší smartfón doteraz ponúka viac, ako si možno myslíš. A toto je moja odpoveď, prečo

Čo hovoríš?

Toto sú teda hlavné špecifikácie, ktoré sa v súvislosti s ďalšími vlajkovými modelmi Samsungu spomínajú. Výraznú zmenu či novinku zrejme neuvidíme, no vyzerá to, že modely Galaxy S9 a S9+ by mohli priniesť vylepšenia vo viacerých oblastiach a aj presne tam, kde to súčasné s-osmičky potrebujú. Čo hovoríš na potencionálne špecifikácie S9 a S9+, ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom