Už dávno je známe, že Samsung každoročne ponúka jedny z najlepších vlajkových lodí na svete. Tie nie sú len o špičkovom dizajne či výkone, ale ponúkajú aj jeden z najlepších fotoaparátov na trhu. Nová Galaxy S9-ka ale posunie hranice ešte ďalej.

Ak sa vrátime o niekoľko rokov späť, môžeme si spomenúť na časy, kedy výrobcovia inštalovali do svojich vlajkových lodí fotoaparáty so stále vyšším a vyšším rozlíšením. Používatelia sa tak mohli chváliť fotoaparátmi s rozlíšením 16 či 20 MPx. Všetko to bol ale marketingový ťah, ktorý mal používateľov presvedčiť o kvalite fotoaparátov.

Dnes je merítkom kvality clona

Dnes sa trend vylepšovania fotoaparátov obrátil iným smerom. Aktuálne je najnovším merítkom kvality fotoaparátov práve clona. V auguste bolo predstavené LG V30, ktorého fotoaparát ako prvý na svete ponúkol clonu f/1.6.

Teraz sa však objavili informácie o tom, že nový Samsung Galaxy S9 by mal ponúknuť ešte väčšiu clonu, a to rovno f/1.5. Vyššia clona umožňuje prenikať väčšiemu množstvu svetla k snímaču, čím sa tak fotografie môžu pýšiť kvalitnejšími vlastnosťami, pričom najväčší rozdiel by sme zbadali najmä v horších svetelných podmienkach.

Samsung opäť posúva hranice

Základný model Galaxy S9 ponúkne fotoaparát s jednou šošovkou, zatiaľ čo Galaxy S9 Plus ponúkne duálny fotoaparát, kde druhý snímač duálneho fotoaparátu ponúkne clonu f/2.4. V prípade duálneho fotoaparátu by tak mala clona f/1.5 poskytnúť ešte prirodzenejší bokeh efekt pozadia. K dispozícii by však malo byť aj nastavovanie clony na rôzne veľkosti. Ak Samsung takýto fotoaparát skutočne prinesie, opäť posunie hranice mobilných fotoaparátov a konkurencii poriadne sťaží boj o prvú priečku smartfónového trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom