Už dávno je známe, že Samsung každoročne ponúka jedny z najlepších vlajkových lodí na svete. Tie nie sú len o špičkovom dizajne či výkone, ale ponúkajú aj jeden z najlepších fotoaparátov na trhu. Nová Galaxy S9-ka ale posunie hranice ešte ďalej.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak sa vrátime o niekoľko rokov späť, môžeme si spomenúť na časy, kedy výrobcovia inštalovali do svojich vlajkových lodí fotoaparáty so stále vyšším a vyšším rozlíšením. Používatelia sa tak mohli chváliť fotoaparátmi s rozlíšením 16 či 20 MPx. Všetko to bol ale marketingový ťah, ktorý mal používateľov presvedčiť o kvalite fotoaparátov.

Dnes je merítkom kvality clona

Dnes sa trend vylepšovania fotoaparátov obrátil iným smerom. Aktuálne je najnovším merítkom kvality fotoaparátov práve clona. V auguste bolo predstavené LG V30, ktorého fotoaparát ako prvý na svete ponúkol clonu f/1.6.

Teraz sa však objavili informácie o tom, že nový Samsung Galaxy S9 by mal ponúknuť ešte väčšiu clonu, a to rovno f/1.5. Vyššia clona umožňuje prenikať väčšiemu množstvu svetla k snímaču, čím sa tak fotografie môžu pýšiť kvalitnejšími vlastnosťami, pričom najväčší rozdiel by sme zbadali najmä v horších svetelných podmienkach.

Samsung opäť posúva hranice

Základný model Galaxy S9 ponúkne fotoaparát s jednou šošovkou, zatiaľ čo Galaxy S9 Plus ponúkne duálny fotoaparát, kde druhý snímač duálneho fotoaparátu ponúkne clonu f/2.4. V prípade duálneho fotoaparátu by tak mala clona f/1.5 poskytnúť ešte prirodzenejší bokeh efekt pozadia. K dispozícii by však malo byť aj nastavovanie clony na rôzne veľkosti. Ak Samsung takýto fotoaparát skutočne prinesie, opäť posunie hranice mobilných fotoaparátov a konkurencii poriadne sťaží boj o prvú priečku smartfónového trhu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.
  • Taťka Šmoula

    Zdroj?

  • daphne

    hlavne nech uz konecne ma zabudovay snimac otlackov pod displejom! (ak uz nevedia technologiu implementovat do displeja, resp pod sklo) tak aspon do spodneho ramika pod displej ,napr honor V10 dokazal ze to ide aj pod displej aj pri pomere displeja 18:9 a nie capnut to dozadu vedla fotaku ,samsung uc sa!!! a hlavne nech neodstranuju jack! lebo v tu ranu s nimi koncim..