Aj keď do predstavenia novej vlajkovej lode Samsungu ostáva ešte niekoľko mesiacov, stále častejšie sa objavujú rôzne špekulácie.

Juhokórejský gigant to bude mať tentokrát ťažké. Po predstavení iPhonu X bude musieť prísť s poriadnym kalibrom, aby mu mohol vytvoriť dostatočnú konkurenciu. Niektoré z nich sme ti už spomenuli v tomto článku. V ňom bolo tiež spomenuté, že skôr ako na revolučné novinky sa Samsung zameria na zlepšenie používateľského zážitku, o čom svedčí aj ďalší únik informácií.

Rovnaký, ale predsa iný

Podľa najnovších informácií by Galaxy S9 mal mať oveľa lepší pomer displeja k telu ako má súčasná generácia. Hovorí sa dokonca až o 90 % percentách. Pri zachovaní uhlopriečky displeja tak budú celkové rozmery zariadenia výrazne nižšie.

Nenechaj si ujsť!
Samsung Galaxy S9 s novým fotoaparátom a hlavne vyššou cenou. Za čo vďačíme ďalšiemu navyšovaniu?

Z priložených renderov taktiež môžeš vidieť, že spodný a vrchný rámik je o poznanie tenší. Či budú zmenšené aj boky displeja ale nie je isté, no v podstate to je jedno, keďže je displej po stranách zakrivený. Okrem iného sa očakáva aj duálny zadný fotoaparát a zmena konečne nastane aj v polohe snímača odtlačkov prstov. Hovorí sa aj o 3D skenovaní tváre.

Či to však bude stačiť na to, aby to prekonalo predaje Galaxy S8-čky, je nesmierné ťažké usúdiť. Ak budú zmeny skutočne len ‚‚kozmetické,’’ je veľmi pravdepodobné, že sa to novinke pre rok 2018 nepodarí. No ktovie, tie najväčšie vychytávky si Samsung určite poctivo stráži a Galaxy S9 môže nakoniec každému vyraziť dych.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom