Aj keď do predstavenia novej vlajkovej lode Samsungu ostáva ešte niekoľko mesiacov, stále častejšie sa objavujú rôzne špekulácie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Juhokórejský gigant to bude mať tentokrát ťažké. Po predstavení iPhonu X bude musieť prísť s poriadnym kalibrom, aby mu mohol vytvoriť dostatočnú konkurenciu. Niektoré z nich sme ti už spomenuli v tomto článku. V ňom bolo tiež spomenuté, že skôr ako na revolučné novinky sa Samsung zameria na zlepšenie používateľského zážitku, o čom svedčí aj ďalší únik informácií.

Rovnaký, ale predsa iný

Podľa najnovších informácií by Galaxy S9 mal mať oveľa lepší pomer displeja k telu ako má súčasná generácia. Hovorí sa dokonca až o 90 % percentách. Pri zachovaní uhlopriečky displeja tak budú celkové rozmery zariadenia výrazne nižšie.

Nenechaj si ujsť!
Samsung Galaxy S9 s novým fotoaparátom a hlavne vyššou cenou. Za čo vďačíme ďalšiemu navyšovaniu?

Z priložených renderov taktiež môžeš vidieť, že spodný a vrchný rámik je o poznanie tenší. Či budú zmenšené aj boky displeja ale nie je isté, no v podstate to je jedno, keďže je displej po stranách zakrivený. Okrem iného sa očakáva aj duálny zadný fotoaparát a zmena konečne nastane aj v polohe snímača odtlačkov prstov. Hovorí sa aj o 3D skenovaní tváre.

Či to však bude stačiť na to, aby to prekonalo predaje Galaxy S8-čky, je nesmierné ťažké usúdiť. Ak budú zmeny skutočne len ‚‚kozmetické,’’ je veľmi pravdepodobné, že sa to novinke pre rok 2018 nepodarí. No ktovie, tie najväčšie vychytávky si Samsung určite poctivo stráži a Galaxy S9 môže nakoniec každému vyraziť dych.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
10%
Mám to
10%
Nepáči sa mi to
30%
Neznášam to
10%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou
  • daphne

    To sú všetko defacto zatiaľ len špekulácie.. som zvedavý či pri takom pomere displeja budú schopní zachovať aspoň jack no ak tam daju napr stereorepro tak tá šanca tam bude zrejme mizivá ale nepredbiehajme..HTC v minulosti dokázal že sa to dá aj so stereo reprakmi ale aj Motorola ci Lenovo s Vibe x3 napr ZTE Axon 7