Snímaču odtlačkov prstov v podaní Samsungu svitá na lepšie časy. Tohtoročné vlajkové lode získali za nepraktické umiestnenie vlnu kritiky, budúci rok by sa ale mohlo všetko zlepšiť. 

Na internete sa totiž objavil údajný screenshot z novej verzie aplikácie S Health, ktorý zobrazuje správne umiestnenie prsta pri meraní tepu srdca. Tí všímavejší si ale ihneď všimli, že na screenshote niečo nesedí. Je to umiestnenie snímača odtlačkov prstov, ktorý sa v malej ikonke smartfónu nachádza pod fotoaparátom. Snímač na Galaxy S8 a Galaxy Note 8 sa ale nachádza napravo od fotoaparátu, takže nová ikonka zrejme patrí pripravovanej vlajkovej lodi Galaxy S9.

Nie najlepšia, ale určite lepšia pozícia

Pokiaľ by nakoniec Galaxy S9 predsa len dostal snímač odtlačkov prstov pod fotoaparát, jednalo by sa o razantné zlepšenie. Aj keď snímač na prednej strane alebo v displeji to určite nenahradí, používatelia už aspoň nebudú musieť kvôli odomykaniu zariadenia špiniť fotoaparát. Ani takéto riešenie ale nemusí byť dokonalé.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S9 opäť posunie hranice mobilného fotografovania! Dostane najvyššiu svetelnosť doteraz a ďalšiu jedinečnú vlastnosť

Súdiac podľa fotografie, priestor okolo snímača je dosť malý a špička ukazováka by sa pri odomykaní mohla dotýkať spodnej časti fotoaparátu. Prijal by si teda takéto riešenie?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom