Samsung tento rok so svojími vlajkovými modelmi rozhodne zabodoval, avšak predsa len sa nájde vec, ktorá je používateľmi často vyčítaná. Ide o umiestnenie snímača odtlačkov prstov, ktorý je najmä na modeloch S8+ a Note 8 príliš vysoko. Podľa najnovších dohadov sa však zdá, že Galaxy S9 sa nedostatku predchodcov zbaví. 

Naznačujú to nedávno uniknuté rendery chystaného modelu od Samsungu. Nové obrázky pochádzajú z programu CAD, ktorý sa využíva pre technické nákresy rôznych súčiastok a zariadení. Tieto návrhy údajného Galaxy S9 odhaľujú dôležité prvky z konštrukcie a najmä zadná strana prináša rozhodne zaujímavé poznatky.

Skener odtlačkov dostane lepšie miesto

To, že nová vlajková loď ponesie duálny fotoaparát, sa už hovorí pomerne nahlas, avšak veľkou záhadou zostáva umiestnenie snímača odtlačkov prstov. Aj tu sa však pomaly vyjasňuje a najnovšie rendery naznačujú, že Samsung predsa len našiel lepšie miesto. Uvidíme ho zrejme v centrálnej zóne zadnej strany, priamo pod dvojicou fotoaparátov, a to je rozhodne povzbudivá správa.

Takéto umiestnenie je totiž oveľa vhodnejšie než nekomfortné riešenie v súčasných vlajkových modeloch, ktoré sme kritizovali aj v našich recenziách pre modely Galaxy S8+ a Note 8. Čo sa týka prednej strany, tam je už zdá sa všetko rozhodnuté. Aj najnovšie rendery ukazujú Infinity displej s ultratenkými rámikmi v hornej a dolnej časti predného panelu. Galaxy S9 a S9+ by podľa doterajších informácií mali prísť s rovnako veľkými obrazovkami ako ich predchodcovia. Dočkáme sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou 5,77 a 6,22-palcových displejov.

Skener v displeji to nebude, ale…

Žiaľ, aj najnovšie rendery tak dokazujú, že technológia určená pre skener odtlačkov priamo v displeji nebude v čase predstavenia Galaxy S9 dostatočne pripravená. Ak však Samsung v Galaxy S9 a S9+ vyrieši problém s nekomfortným snímačom a prihodí k tomu aj duálny fotoaparát z Note 8, máme sa rozhodne na čo tešiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom