Od prichádzajúceho iPhonu 8 sú také veľké očakávania, že už pred oficiálnym predstavením z neho začína mať konkurencia strach. Juhokórejský výrobca síce s tohtoročnými modelmi Galaxy S8/S8+ trafil klinec po hlavičke, no očakávaná vlajková loď od Applu mu zrejme nedá spávať.

Galaxy S8-čky boli tento rok predstavené neskôr ako zvyčajne, a to z dôvodu fiaska s phabletom Note 7. Je však možné, že pri budúcich vlajkových lodiach nastane presný opak — prídu o niekoľko mesiacov skôr než by mali.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Príde Galaxy S9 už v januári?

Až doteraz sme si mysleli, že Galaxy S9 uvidíme buď na MWC 2018 v Barcelone (26. február – 3. marec), alebo na samostatnom predstavení v podobnom termíne. Kórejský web The Investor ale tvrdí, že Samsung má výrazne iné plány. Podľa informácií má byť totiž smartfón predstavený už v januári budúceho roka a na trh má prísť vo februári. Výroba OLED panelov pritom odštartuje už v tomto novembri, o dva mesiace skôr ako pri Galaxy S8. Za jeho čias sa displeje začali vyrábať v januári, predstavenie sa odohralo 29. marca a príchod na trh sa uskutočnil až 21. apríla.

samsung galaxy s9

Samsung Galaxy Note 8, zdroj fotografie: Samsung

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S9 prinesie len malé vylepšenia. Žiadne prelomové inovácie očakávať nemáme

The Investor ďalej tvrdí, že displeje sa zvyčajne dodávajú skôr ako ostatné komponenty. Celkové poskladanie smartfónov potom trvá dva až tri mesiace. Skorší príchod Galaxy S9-ky predpovedajú výrobcovia komponentov, pretože vývoj OLED panelov podľa nich začal o tri až štyri mesiace skôr ako sa plánovalo.

Samsung sa vraj obáva iPhonu 8
samsung galaxy s9

Atrapa iPhonu 8, zdroj fotografie: Screenshot / EverythingApplePro / YouTube

Je dosť možné, že dôvodom skoršieho vydania vlajkovej lode Samsungu je iPhone 8, ktorý bude predstavený už o deväť dní. Ten bude takmer bezpochyby nabitý množstvom nových technológií, ako napríklad bezrámikovým displejom či bezdrôtovým nabíjaním. S najväčšou pravdepodobnosťou popri ňom uvidíme aj iPhone 7S a 7S Plus. Tak čo, má Samsung reálny dôvod na obavu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom