Teraz čítate
Samsung Galaxy S8 sa radí medzi najkrajšie smartfóny súčasnosti, no aká je jeho odolnosť? Prezradia to tieto crash testy


Nie je tajomstvom, že väčšina výrobcov smartfónov uprednostňuje dizajn na úkor odolnosti. Dobrým príkladom je aj najnovšia vlajková loď Samsung Galaxy S8.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

SquareTrade a JerryRigEverything sa radia medzi najznámejšie YouTube kanály, ktoré testujú odolnosť smartfónov. Do rúk sa im už dostal aj Galaxy S8 a my sa tak konečne dozvedáme, koľko toho prekrásna konštrukcia smartfónu znesie. Už testy minuloročných Galaxy S7/S7 Edge dokázali používateľov presvedčiť, aby si ich poriadne chránili. V ich stopách pokračujú aj tohtoročné modely, teda Galaxy S8 a S8+. Základom je sklenená konštrukcia a k horšej odolnosti prispieva aj Infinity Edge displej s veľmi tenkými rámikmi. Koľko toho teda S8-čky znesú?

Samsung Galaxy S8 G950 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Test od SquareTrade spočíval v pustení oboch modelov z výšky 1.80 metra.

zdroj fotografie: SquareTrade / YouTube

Na zadnej aj prednej strane ihneď vzniklo plno prasklín.

galaxy s8
zdroj fotografie: SquareTrade / YouTube

Oveľa odolnejšie neboli ani S7-čky. Model S7 sa rozbil už na prvýkrát a S7 Edge na druhýkrát.

galaxy-s7
zdroj fotografie: SquareTrade / YouTube

Galaxy S8 sa svojou odolnosťou vôbec nemôže chváliť. Jedná sa totiž o prvý smartfón testovaný YouTube kanálom SquareTrade, ktorý už počas prvého pádu praskol na oboch stranách.

galaxy-s8
zdroj fotografie: SquareTrade / YouTube

1.80 metra môže byť pre vyšších ľudí dosť veľká výška, no väčšina smartfónov hod z tejto výšky prežila bez väčšieho poškodenia.

SquareTrade nevynechal ani test vodeodolnosti. Po 30-minútovom pobyte v hĺbke 1.5 metra spozoroval zhoršenú kvalitu zvuku. Nie je známe, či bol tento problém problém iba dočasný, alebo naďalej pretrváva.

galaxy-s8zdroj fotografie: SquareTrade / YouTube

JerryRigEverything testuje odolnosť displeja voči poškriabaniu svojimi osvedčenými metódami. 

galaxy-s8
zdroj fotografie: JerryRigEverything / YouTube

Sklo displeja znieslo tvrdosť piatej úrovne, kým ho bolo možné poškriabať. Znamená to výbornú odolnosť voči škrabancom a určite sa nemusíš báť nechať si smartfón vo vrecku spolu s kľúčmi či mincami.

nenechaj si ujsť
Používatelia: Prosím, nekupujte si toto takmer 50-eurové ochranné sklo na Galaxy S8

Ochranné sklíčko fotoaparátu bez problémov odolalo poškriabaniu nožíkom, čo je rozhodne dobré znamenie. 

galaxy-s8
zdroj fotografie: JerryRigEverything / YouTube

Snímač odtlačkov prstov je možné ľahko poškriabať, ale odtlačky našťastie rozpozná. 

galaxy-s8
zdroj fotografie: JerryRigEverything / YouTube

Ani na poškriabanie kovového rámu netreba veľa námahy. Musíme ale uznať, že tento test je trochu extrémny a bežný používateľ rámik určite nožíkom škriabať nebude. Denné používanie môže spôsobiť len malé škrabance či odreniny. 

galaxy-s8
zdroj fotografie: JerryRigEverything / YouTube

Na základe testov odolnosti ti odporúčame, aby si si k svojej S8-čke kúpil aj nejaký ochranný kryt. Aj keď je displej voči škrabancom odolný dostatočne, stále sa ti môže prihodiť oveľa nepríjemnejšia skúsenosť – rozbitie. Odporúčame tak aj nejaké ochranné sklo, napríklad toto.

 

galaxy-s8

Celé video od SquareTrade: 

Celé video od JerryRigEverything:

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
100%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.