Je pravda, že do ochrany smartfónu sa oplatí investovať. Niekedy môže aj lacný 5-eurový ochranný kryt či tvrdené sklo zabrániť veľkej katastrofe. 

Výrobca ochranného príslušenstva InvisibleShield si však poriadne zavaril. Za ochranné tvrdené sklo pre Galaxy S8 si totiž pýta priam nekresťanské peniaze. Kým zvyčajne si aj značkové tvrdené sklo vieš zaobstarať do 15 €, za kúsok od Invisible Shield zaplatíš nehoráznych 49.99 dolárov, čo je v prepočte 46 €! Na tejto sume už začínajú aj čínske smartfóny z nižšej triedy. Z časti za to môže aj zahnutie displeja, ktoré výrobcom tvrdených skiel robí vrásky na čele.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung galaxy s8
zdroj fotografie: Screenshot / ZAGG

Horšie pre tohto výrobcu však je, že jeho ochranné sklo pre Galaxy S8 s tak vysokou cenou je úplne nepoužiteľné. Tvrdia to samotní používatelia a zákazníci, ktorí si sklo zakúpili s domnienkou, že bude naozaj kvalitné. Opak je pravdou. Podľa ich negatívnych hodnotení sklo nedolieha tak ako má a po jeho nalepení dokonca displej zle reaguje na dotyky. Sklo totižto pekne sadne len na bočné zahnutia. Na celej prednej sa vytvorí veľká vzduchová bublina, ktorá je príčinou nefunkčnosti dotyku. O nekvalite tohto skla svedčí aj hodnotenie od samotných zákazníkov, ktorí ho jednými hviezdičkami priam zakopali pod zem.

Fotografie od nespokojných používateľov:

zdroj fotografie: Bestbuy

Kúpiť tvrdené sklo pre Galaxy S8 za 9 €

Aby mali používatelia o niečo ergonomickejší pocit, výrobcovia sklo po bokoch zahýnajú, aby pokrylo aj zahnuté časti displeja. Stále to však nie je dostatočný dôvod na to, aby cena skla dosahovala takmer 50 €. Veď, presvedč sa sám. Napríklad americký operátor Verizon ho ponúka za približne 30 €, čo tiež nie je najmenej. Po zistení týchto vysokých súm sme ihneď zamierili na AliExpress, aby sme zistili, koľko si za tvrdené sklo pre Galaxy S8 pýtajú Číňania. Tak ako sme aj očakávali, ceny sa tam pohybujú na úrovni 10 €. Veľmi zaujímavo znie napríklad ponuka od výrobcu Baseus. Sklo vyzerá veľmi podobne ako to od Verizonu, je zahnuté, a stojí iba 9 €.

Nakupuješ ochranné príslušenstvo z Číny alebo si priplácaš za značku? 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom