Kórejský Samsung sa snažil zobrať si príklad od svojich konkurentov, a tak pred časom aj on ukázal vlastného digitálneho asistenta. Prvý Bixby sa dostal do jeho smartfónov v minulom roku, pričom mu výrobca pridelil aj špeciálne tlačidlo, ktoré sa však stalo tŕňom v oku mnohým používateľom. Druhá generácia asistenta Bixby so sebou opäť priniesla aj v Galaxy Note 9 hardvérové tlačidlo, ktorého využitie je teraz vďaka aplikácii možné upraviť. 

Samsung v snahe poukázať na svojho nového digitálneho asistenta Bixby preň zabudoval do konštrukcie smartfónov Galaxy S8/S8+, Galaxy Note 8, Galaxy S9/S9+ a aj nového modelu Galaxy Note 9 hardvérové tlačidlo. Jeho využitie je pritom obmedzené iba na spúšťanie asistenta, čo mnohým používateľom prekáža. Pre staršie smartfóny radu Galaxy S a Galaxy Note s týmto tlačidlom existuje riešenie v podobe aplikácie, ktorá mu umožní prideliť aj iné funkcie.

Aplikácia porazila tvrdohlavosť Samsungu

V novom Galaxy Note 9 však spoločnosť uvidela 2. generáciu tohto asistenta, ktorého špeciálne tlačidlo nemohlo byť deaktivované. Do Obchodu Play teraz prichádza vylepšená aplikácia bxActions. Tá umožní tomuto hardvéru spúšťať aj iné možnosti a aplikácie, než len digitálneho asistenta z Kórei. Bixby tak môže byť teraz nahradený ďalšími 30 akciami a funkciami, vrátane konkurenčného Google Asistenta.

Zobraziť celú galériu (1)
Obchod Play/FonTech

Nenechaj si ujsť
Rozobratie Samsungu Galaxy Note 9 odhalilo konštrukčný nedostatok

Zatiaľ však nefunguje všetko perfektne a nie každá aplikácia musí s týmto tlačidlom naplno spolupracovať. Aplikácia bxActions môže byť využitá pre nastavenie tlačidla asistenta Bixby na vytváranie snímkov obrazovky, alebo v prípade 1. generácie tohto asistenta aj na jeho vypnutie. Všetky funkcie si môže používateľ nastaviť pre špecifické stlačenie tohto hardvéru. Potom sa následne spustí vybraná aplikácia, alebo jej funkcie. Túto šikovnú aplikáciu si môžeš stiahnuť priamo v Obchode Play.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú