Táto kórejská vlajková loď prišla začiatkom tohto mesiaca, aby používateľom ponúkla ešte dokonalejšie vlastnosti, než jej predchodca. Špičkové vybavenie a prémiová konštrukcia robia z tohto smartfónu jeden z najlepších kúskov tohto roka. Samsung Galaxy Note 9 sa nevyhol mučeniu v teste odolnosti, ktorý potvrdil jeho kvality, no odhalil zásadný problém s hardvérovými tlačidlami.

Samsung chcel aj tento rok zažiariť predstavením nového zástupcu z radu smartfónov Galaxy Note, čo sa mu aj podarilo. Jeho posledná novinka, ktorá mala premiéru 9. augusta, síce ešte neprišla do predaja, no netrpezliví zákazníci si ju už môžu predobjednať. V porovnaní s minuloročným modelom Galaxy Note 8 však Galaxy Note 9 neprináša mnoho vizuálnych zmien. Výrobca sa predovšetkým sústredil na vylepšenia ikonického pera S Pen a hardvéru smartfónu.

Tlačidlá, ktoré sa dajú ukradnúť

Na kvalitu nového Samsungu Galaxy Note 9 a jeho konštrukcie sa pozrel aj známy youtuber Zack Nelson z kanálu JerryRigEverything. Tento „tyran“ smartfónov otestoval vlastnosti tela posledného smartfónu kórejskej spoločnosti, aby ukázal jeho kvality, respektíve nedostatky. Skúška ohňom nezahŕňala len pálenie displeja zapaľovačom, ale tiež test odolnosti ochranného skla Gorilla Glass, ktoré prejavilo známky poškodenia ako u väčšiny nových smartfónov.

Zobraziť celú galériu (1)
JerryRigEverything/YouTube

Nenechaj si ujsť
Číňania už okopírovali nový Galaxy Note 9. Stojí 10-násobne menej, ale určite by si ho nechcel

Rad prišiel aj na škrabanie bočného rámu, ktorý je vyrobený z hliníka a testovanie ochranného skla duálneho fotoaparátu. Snímač odtlačkov prstov dokázal aj napriek ryhám rozpoznať odtlačok a bleskovo rýchlo Note 9-ku odomknúť. Smartfón sa však nepoddal ani pri ohýbaní, ktoré konštrukcia zvládla. Veľkým prekvapením je ale uloženie hliníkových hardvérových tlačidiel ovládania hlasitosti, napájania a tlačidlo pre asistenta Bixby. Zack nemusel vyvinúť veľkú námahu, aby tieto tlačidlá dostal z konštrukcie von, čo je u tak drahej vlajkovej lode neprípustné.

Budúci majitelia tohto modelu by si tak mali dať dobrý pozor, aby im ich priatelia tieto tlačidlá neukradli. V tom prípade by sa Galaxy Note 9 stal takmer nepoužiteľným. Video taktiež odhaľuje rozobraté, teda v tomto prípade polámané pero S Pen a jeho vylepšený interný hardvér. Samsung Galaxy Note 9 svojimi vlastnosťami rozhodne patrí do prémiového segmentu smartfónov, za čo si však výrobca pýta nemalý peniaz. Cena je v základe rovnaká ako u minuloročného Galaxy Note 8, no spoločnosť tentokrát ponúka aj verziu s 512 GB ROM, ktorá hravo prekonala 4-cifernú sumu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú