Pred pár dňami sme boli svedkami predstavenia nového elektrického pick-upu Cybertruck od Tesly, ktorý na seba stále priťahuje pozornosť. Elon Musk včera zverejnil video, v ktorom ukazuje obrovskú silu vozidla pri preťahovaní s konkurenčným Fordom F-150, čo si vypýtalo odpoveď od viceprezidenta spoločnosti, ktorý dnes vyzval Cybertruck na spravodlivý súboj pick-upov. O téme píše CNBC.

Férový súboj pick-upov je na obzore

Ošiaľ okolo nového nadupaného pick-upu Cybertruck od Tesly stále nekončí. 16-sekundové video zverejnené Elonom Muskom, na ktorom si Cybertruck hravo poradil so silným Fordom F-150, si pozrelo už viac než 13 miliónov ľudí.

Na túto odvážnu ukážku však na Twitteri odpovedal viceprezident Ford X, Sunny Madra, ktorý zároveň vyzval Teslu na spravodlivý boj medzi pick-upmi.

Test, ktorý Elon Musk ukázal, si však vyslúžil kritiku na niekoľkých úrovniach. Cybertruck má totiž oveľa vyššiu hmotnosť, najmä v zadnej časti, a zdá sa, že Ford použitý vo videu má pohon iba dvoch kolies na starších pneumatikách, informoval Techcrunch. Neznámy je tiež výkon jeho motora, a tak žiadosť o nový, spravodlivý súboj je preto vcelku opodstatnená.

Zobraziť celú galériu (1)
Nový Ford F-150 / Zdroj: Ford

Nie je síce jasné, čo všetko by Madra zmenil, ale férovejšou výzvou pre Cybertruck je pravdepodobne Ford F-350 s dieselovými motormi poskytujúcimi vyšší krútiaci moment, ktorého cenové rozpätie je podobné novinke od Tesly, píše The Next Web. Najlepšou ukážkou by však určite bolo porovnanie situácie, kedy by obe vozidlá za sebou ťahali rovnaký náklad.

Za zmienku však stojí aj reakcia samotného Muska, ktorý na príspevok odpovedal, a zdá sa, že z nového súboja strach nemá. Či tak budeme svedkami oficiálneho súboja dvoch momentálne najdiskutovanejších pick-upov na svete ešte nie je isté, ale rozhodne by šlo o zaujímavú udalosť.

Cybertruck od Tesly si totiž získal ohromnú pozornosť fanúšikov aj odporcov po celom svete, a jeho predobjednávky včera dosiahli hranicu 200 000 zákazníkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom