Aplikácia Facebook pre mobilné zariadenia prešla po novom zmenou dizajnu, ktorá sa týka používateľského menu. To má odteraz ikonické modré pozadie a jednotlivé položky zobrazuje ako bubliny. Na tému upozornil portál Android Police.

Nová farba a usporiadanie položiek

Spoločnosť Facebook nedávno učinila radikálne zmeny vo svojej aplikácii Messenger pre iOS, ktorá má odteraz o 84 % menej riadkov kódu, pričom prečistiť plánuje aj verziu pre Android, o čom sme ťa informovali aj my.

Sociálna sieť však renovuje aj dizajn svojej hlavnej mobilnej aplikácie, pričom zmeny sa týkajú najmä používateľského menu. To dostalo po novom pozadie zafarbené na modro a Facebook tiež preusporiadal položky, ktoré sa teraz zobrazujú ako bubliny v dvojstĺpcovom rozhraní.

Zobraziť celú galériu (1)
Nové menu v aplikácii Facebook / Zdroj: Screenshot / Fontech

Čo sa funkčnosti týka, k žiadnym zásadným zmenám v aplikácii nedošlo. V menu máš stále pohodlný prístup k všetkým sekciám vrátane nastavení aplikácie či ochrany osobných údajov, avšak usporiadanie do bublín môže byť pre niektorých používateľov o čosi chaotickejšie.

Tieto zmeny sa tiež stretli s kritikou od ľudí, ktorým sa nové menu nepáči, a sťažnosti prichádzajú aj prostredníctvom príspevkov na Twitteri.

Prečítaj si aj
Facebook s revolučne zmeneným Messengerom lepšie spraviť nemohol. V niektorých smeroch sa však vrátil o krok späť

Pokiaľ nový dizajn používateľského menu v aktuálnej verzii aplikácie ešte nemáš, pravdepodobne sa ti čoskoro zobrazí. Facebooku však stále chýba dlho očakávaný tmavý režim, ktorý je stále vo vývoji, a dostupný je zatiaľ iba v odľahčenej verzii Facebook Lite.

Hoci sa tak sociálna sieť v tomto smere konečne hýbe správnym smerom, na túto možnosť si budeme musieť v hlavnej aplikácii ešte nejaký čas počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom