Minuloročné predstavenie nového elektrického pick-upu Tesly nevyšlo úplne podľa predstáv, aj keď ju sprevádzal silný marketing. Prvotné prekvapenie z futuristicky vyzerajúceho vozidla a jeho vlastností vystriedala nevydarená demonštrácia odolnosti jeho okien, ktoré, ako mnohí dobre vedia, nevydržali ranu kovou guľou. Podľa Muska nebola pokazená prezentácia Tesly Cybertruck zlá. Práve naopak, pomohla pritiahnuť viac pozornosti a spoločnosť tým získala bezplatný marketing, informuje Electrek.

Predstavenie tohto elektrického pick-upu vyvolalo veľa kontroverzie aj medzi bežnými ľuďmi. Niektorí boli z nového počinu Tesly nadšení a iní zasa zhrození.

Faktom však naďalej ostáva, že nový Cybertruck je skutočne jedným z najviac netradičných vozidiel, aké sme v uplynulých rokoch videli. Jeho ostré hrany, dizajn ako zo sci-fi filmu a prezentované vlastnosti mnohých poriadne prekvapili.

Pick-up, ktorý vyvolal veľa emócií

Tí, ktorí mali live stream zapnutý, mohli taktiež vidieť, ako sa CEO spoločnosti, Elon Musk, na pódiu s hlavným dizajnérom Franzom von Holzhausenom rozhodli ukázať odolnosť okien. K tomu potrebovali ťažkú kovovú guľu. Každý počas predstavenia očakával, že sklo v Cybertrucku tejto guli odolá, no nakoniec predsa len prasklo.

Situácia zaskočila aj samotného Muska, ktorý sa snažil situáciu odľahčiť tvrdením, že sa guľa aspoň nedostala skrz. Navyše, rovnaký koniec mal aj druhý pokus, pri ktorom prasklo ďalšie okno.

Tesla

Netrvalo dlho a z tejto demonštrácie sa stalo virálne video, ktoré sa bleskovou rýchlosťou šírilo po internete. Začali vznikať rôzne uštipačné obrázky a paródie. Zdalo sa, že poškodené sklo počas prezentácie nespraví Cybertrucku dobrú reklamu, no v skutočnosti sa mu dostalo viac pozornosti, ako by Tesla predpokladala. Neskôr sa CEO Tesly snažil celú situáciu objasniť a dokonca zverejnil na Twitteri aj video, v ktorom bola demonštrácia odolnosti skla úspešná.

Prečo okná vlastne praskli?

Podľa Muska však pri teste dverí, kedy do nich Franz von Holzhausen búchal veľkým kladivom, došlo k poškodeniu skiel a následná rana kovovou guľou spôsobila ich prasknutie. Pomocou výpočtov a fyziky sa však portál Wired pokúsil celú situáciu vysvetliť. Vo výsledku mohlo byť príčinou poškodenia tohto odolného skla jeho umiestnenie.

CNET/YouTube

Nenechaj si ujsť
Prečo sa rozbilo „nerozbitné“ sklo na Cybertrucku? Elon Musk prezradil odpoveď

Zatiaľ čo pri prvom teste bolo odolné sklo testované vo vodorovnej polohe na tabuli, kde malo viac miesta na spätný pohyb pri náraze gule, v pick-upe bolo umiestnené takmer horizontálne. Pri náraze gule do tabule odolného skla malo mať sklo väčší pohyb ako pri okne v Cybertrucku. To mohlo spôsobiť, že sila, ktorá pôsobila na sklo pick-upu, bola väčšia, kvôli čomu sa okno poškodilo.

Aj zlá reklama je reklama

Hoci prezentácia teda nedopadla podľa predstáv divákov a ani samotného Muska, on sám tvrdí, že v skutočnosti nebola tak zlá. „Získalo to veľkú pozornosť, takže to nebolo také zlé. Vždy sme to mohli zopakovať.

Takéto tvrdenie prezradil v odpovedi na otázku jedného zo študentov vysokej školy počas minulého týždňa, kedy sa zúčastnil na akcii, počas ktorej organizácia Hack Club propagovania počítačové programovanie.

Zdá sa tak, že ani samotný Musk nečakal, koľko pozornosti sa nevydarenej demonštrácii dostane. Nakoniec tak prasknuté okná Cybertrucku mohli zaujať viac ľudí a hoci sa zrejme množstvo z nich na tomto nezdare len zasmialo, istá časť mohla prejaviť o elektrický pick-up skutočný záujem.

Je však otázne, či táto situácia pomohla pri zvýšení objednávok. Pripomeňme len, že nový Cybetruck sa má začať vyrábať až v roku 2021 a verzia so zadným pohonom a jedným elektromotorom ešte o rok neskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú