CEO Tesly nie je len jedným z najväčších vizionárov dnešnej doby. Je takiež poriadne súťaživým lídrom, ktorý chce všetko dotiahnuť do úplnej dokonalosti. Poslednou výzvou, ktorú Elon Musk prijal, je vytvoriť najväčšieho zdroja elektrickej energie z batérií, a to za rekordne krátky čas.

Elektrická energia je v dnešnej dobe neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Každý jej výpadok alebo nedostatok môže ochromiť systémy a stroje, ktoré sú pre náš bežný deň rovnako dôležité. Výrazné problémy s dodávkami elektriny trápia v letných mesiacoch juh Austrálie. Práve v tomto období spotreba elektrickej energie totiž presahuje jej výrobu.

100 MW za 100 dní

Riešením tohto problému je Elon Musk a spoločnosť Tesla, s ktorou prisľúbil vybudovanie veľkej zásobárne. Tá dodá spotrebiteľom až 100 MW elektriny. Zdrojom budú lítiové batérie, ktoré sa nabijú výlučne ekologickými spôsobmi, ako veternou energiou či solárnymi kolektormi. Musk dostal túto odvážnu myšlienku ešte počas marcového tweetovania na Twitteri, kde sa obyčajná konverzácia rázom zmenila na poriadnu výzvu. Cieľom je totiž vybudovať túto elektrickú stanicu už za 100 dní.


Austrálčania sa tak v budúcnosti vyhnú ďalšej energetickej kríze a Elon Musk si na svoje konto pripíše ďalší triumf. Ba čo viac, podľa posledných správ je osadených na určenom mieste už viac ako 50 % všetkých batérií.

Nenechaj si ujsť
Takto sa robí revolúcia! Tesla dokáže vďaka svojmu solárnemu systému zredukovať náklady na elektrinu v domácnostiach až o 92 %

Tesla tak s prehľadom môže výstavbu skončiť pred stanoveným termínom. „Veľa ľudí sa z Južnej Austrálie smialo a robili si žarty na adresu našich alternatívnych zdrojov energie. Teraz však zmenia spôsob, akým sa nám vysmievali.“ Jay Weatherill, premiér Južnej Austrálie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom