Policajný zbor v Bargersville v americkom štáte Indiana pridal do svojho vozového parku Teslu Model 3. Policajti tvrdia, že tak ušetria veľa peňazí a zároveň nemusia robiť kompromisy pri výkone, píše Electrek.

Aj keď automobily od Tesly nie sú v policajných zboroch žiadnou novinkou, nikdy sme zatiaľ nepočuli o tom, že by išlo o Model 3. Zmeniť sa to však rozhodlo policajné oddelenie v meste Bargersville v Indiane, ktoré si do svojho vozového parku zaobstaralo práve lacnejší model americkej automobilky, ktorý nahradil klasický Dodge Charger.

Podľa vyjadrení šéfa miestnej polície, Todda Bertrama, tak ušetria nemalé množstvo peňazí a zároveň sa nemusia báť o výkon vozidla. Okrem nového elektromobilu prevádzkujú ešte 4 vozidlá Dodge Charger, ktoré sa však v budúcnosti chystajú vymeniť za ďalšie Modely 3.

Šetrné a výkonné

Mesto totiž za každú výmenu na Model 3 údajne ušetrí približne 6 000 dolárov ročne, a napriek tomu, že nimi kupovaná verzia Model 3 Standard Range Plus ich vyjde až na 41 000 dolárov, s dojazdom 386 kilometrov výrazne prekračuje diaľku, ktorú ich vozidlá denne najazdia. Tá sa pohybuje medzi 130 až 195 kilometrami. „Dve veci, na ktoré sme pri nákupe pozerali, boli samozrejme cena a výkon.

Keď kupujete auto v našej cenovej kategórii, veľakrát obetujete výkon. S Teslou je však výkon vyšší, než majú autá, na ktorých jazdíme teraz. Je to plynulé, silné, jednoducho úžasné.“, uviedol Bertram. Policajti tiež ocenili niektoré ďalšie výhody Modelu 3, ako napríklad jeho tichý a pokojný elektromotor.

Zobraziť celú galériu (1)
Interiér Modelu 3 v službách polície / Zdroj: Youtube / WISH TV

Nižšie ceny Modelu 3 v kombinácii s výraznou úsporou na pohonných hmotách by mohli viesť k rozšíreniu jeho adaptácie do policajných zborov a v budúcnosti by sa mohol stať populárnym policajným vozidlom v USA, akým je napríklad legendárny model Ford Crown Victoria, píše Teslarati.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom