O projekte prvého automobilu od spoločnosti Apple sa začalo hovoriť už pred pár rokmi. Prvé zvesti sa objavili ešte v roku 2014, keď sa malo začať pracovať na projekte Titan a s ním aj vývoj prvého autonónmeho vozidla značky.  Odvtedy sa k nám dostali len rôzne útržky správ a v posledných mesiacoch to vyzeralo tak, že sa od projektu úplne upustilo.

Ešte dávnejšie mal celý projekt padnúť z dôvodu, že počas jeho doby panovali veľké nezhody a problémy, až sa nakoniec spoločnosť Apple rozhodla odložiť projekt na neurčito. Na autonómnom systéme sa však pracovalo naďalej, ale išlo len o softvérovú súčasť iných vozidiel. Pred pár dňami však prišla správa od analytika Ming-Chi-Kuo, podľa ktorého sa predsa len dočkáme Apple Car.

Veľké plány do budúcna

Hovorí sa tiež o tom, že aj napriek odloženiu projektu stále na ňom pracovalo niekoľko ľudí a to bol aj dôvod, prečo jeden z významných inžinierov Tesly prešiel práve k Apple. Spoločnosť sa týmito správami moc nezaoberá a niet divu. Má ísť totiž o hviezdny produkt a má doslova od základov prekopať automobilový priemysel, ako to v roku 2007 spravil príchod iPhonu.

No ešte predtým sa očakáva predstavenie vlastných okuliarov, ktoré budú podporovať rozšírenú realitu. Niečo na spôsob Google Glass, no narozdiel od nich by to nemuselo skončiť fiaskom. Google Glass totiž prišli v čase, keď na to ľudia ešte neboli pripravení. Doba však pokročila a Apple by tak mohol trafiť priamo do čierneho. Koniec koncov, nech by Apple predstavil čokoľvek, tak vďaka širokej základni ľudí má zaručený úspech. Stať sa tak má v roku 2020.

A kedy teda príde Apple Car? Minimálne v roku 2023, ak teda všetko pôjde tak ako má. Ostáva 5 rokov na to, aby sa vychytali všetky komplikácie a nedostatky a aby autonómne vozidlá prešli schvaľovacím procesom vo väčšine krajín. Bez toho sú v podstate zbytočné. Súčasné zážihové a vznetové motory sú síce čoraz šetrnejšie, no mnoho analytikov im predpovedá blízky koniec. Už teraz sú veľmi v obľube rôzne hybridy, či čisto elektrické vozidlá a s pribúdajúcimi rokmi sa tento trend bude len zvyšovať.

Prečítaj si tiež!
Apple si podal patent pre svoje AR okuliare. Novou technológiou chce prekonať konkurenciu

Znova by tak načasovanie Apple mohlo vyjsť. Navyše má takýto automobil ponúknuť množstvo technologických prvkov a vychytávok a nesmie chýbať ani rozšírená realita. Informácií je zatiaľ málo, no či sa spoločnosti podarí preraziť natoľko, aby ľudia dali zbohom spaľovacím motorom, je veľmi otázne. Zmena je určite nevyhnutná, no až čas ukáže, s čím na nás Apple vyrukuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom