Nie je žiadnym tajomstvom, že Apple pripravuje nový typ hardvéru pre podporu rozšírenej reality. Samotný CEO spoločnosti Tim Cook vo veľkej miere naznačil, že by mohlo ísť o inteligentné okuliare či akýsi typ náhlavného displeja.

Apple sa bude v budúcnosti snažiť priniesť na trh svoju vlastnú implementáciu rozšírenej reality, pričom náznaky poukazujú na to, že by mohlo ísť o inteligentné okuliare alebo akýsi druhy náhlavného displeja. Aktuálne sa Tim Cook vyjadril, že technológia sama o sebe ešte nie je na želanej úrovni. To naznačuje, že odborníci v Apple premýšľajú o zmene doterajších konvenčných prístupov a pokúšajú sa prísť s jedinečným spôsobom, ako riešiť problémy spojené s touto technológiou.

Nový patent, ktorý odsudzuje aktuálnu technológiu

Apple nedávno prišiel s patentom, ktorý vrhá nové svetlo na technológiu, s ktorou chce Apple vyrukovať. Podľa podaného patentu sa dá súdiť, že hlavným cieľom Applu je vytvoriť náhlavnú súpravu alebo okuliare, ktoré sú oveľa pohodlnejšie a ľahšie než moderné AR a VR zariadenia. Vo svojom patente Apple popisuje, že headset displej umiestnený na hlave môže byť ťažkopádny a únavný na nosenie.

Riešenie v podobe katadioptrického systému?

Apple opisuje aktuálne optické systémy ako objemné a ťažké. Taktiež dodáva, že dlhodobé používanie displeja s týmto typom optického systému môže byť nepohodlné. Apple na riešenie problémov teda navrhuje takzvaný katadioptrický systém, ktorý používa zakrivené zrkadlá a šošovky na kombinovanie lomu a reflexie svetla do jedného systému. Katadioptrické systémy tvoria základ optických teleskopov, mikroskopov a teleobjektívov.

Bude tento produkt úspešný?

Apple by tak mohol odstrániť šošovky používané v klasických VR okuliaroch. To by teoreticky viedlo k zníženiu hmotnosti a pomohlo by zmenšiť konečný dizajn okuliarov. Každopádne, len budúcnosť ukáže, či bude Apple pri návrhu tejto technológie úspešný. Zároveň sa natíska otázka, či sa Apple podarí preraziť medzi konkurenciou. Spoločnosti ako Microsoft a Facebook už aktuálne investujú miliardy do výskumu a vývoja produktov s podobným zameraním.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom