Do predstavenia nových vlajkových lodí S-línie od Samsungu nám ostávajú presne 3 týždne. Doteraz sa však do éteru dostalo mnoho informácií, vďaka ktorým si o tejto novej dvojici môžeme spraviť detailnejšie predstavy. Po odhalených akumulátoroch, ktoré budú nový Samsung Galaxy S9/S9+ napájať, sa na verejnosť dostali fotografie s ďalšími komponentami.

Mnohí fanúšikovia Samsungu opäť ostali sklamaní, že výrobca do nástupcov minuloročnej S8-ky a jej väčšieho súrodenca vtesná batérie opäť s tou istou kapacitou 3000/3500 mAh. Tento nedostatok nám ale vynahradí technológia rýchleho nabíjania. Vďaka nej totiž dnešné smartfóny už behom chvíle doplnia energiu na niekoľko hodín fungovania.

Aj tieto súčiastky patria novým S9-kam

Samsung Galaxy S9 a S9+ nám teraz na nových fotografiách odhalili ďalšie komponenty, ktoré budú umiestnené v ich útrobách. Dôkazom toho, že ide skutočne o súčiastky týchto modelov je napríklad snímač odtlačkov prstov s novým tvarom. Ako je mnohým známe, Samsung sa chystá napraviť minuloročnú chybu a umiestni tento prvok nie vedľa, ale hneď pod objektív zadného fotoaparátu. Na toto rozhodnutie čakali mnohí fanúškovia, ktorých spoločnosť po dlhom čase vypočula.

Nenechaj si ujsť
Ďalšie informácie o fotoaparáte Galaxy S9: Dostane najpokročilejšie komponenty

Ba čo viac, na snímkach sa ukazuje aj modul fotoaparátu s jedným objektívom, ktorý bude zachytávať fotografie v menšej S9-ke. Navyše sa medzi týmito fotografiami objavila aj doska s obvodom pre USB-C port. Práve prostredníctvom neho bude dopĺňaná energia batérie. Nového Samsungu Galaxy S9 a S9+ sa oficiálne dočkáme už 25. februára, teda deň pred otvorením konferencie MWC 2018.

Na pulty predajní by sa toto duo mohlo dostať 16. marca, teda pokiaľ doterajšie predpoklady neklamali. Okrem vylepšení fotoaparátov a prijateľnejšieho umiestnenia snímača odtlačkov prstov však výrobca zapracoval aj na menších dizajnových úpravách. O tom, či sa tieto očakávané novinky stanú rovnako populárnymi ako ich stále aktuálni predchodcovia ale rozhodnú až zákazníci. Plánuješ si kúpiť niektorý z dvojice týchto nových modelov?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom