Predstavenie nových vlajkových lodí S-línie od Samsungu je čoraz bližšie a do éteru unikajú ďalšie detailné informácie o ich výbave. Kórejský výrobca ale príliš veľa výrazných úprav v porovnaní s minuloročnými modelmi nespravil, a tak sa dočkáme len pár úprav. Doteraz nevyriešenou otázkou ostávala kapacita batérií modelu S9 a S9+, no najnovší únik tieto nie príliš potešujúce informácie odhalil.

Veľkosť akumulátora má v každom smartfóne výrazný vplyv na celkovú hrúbku konštrukcie, ale najmä na výdrž, ktorá už niekoľko rokov v priemere nepresiahla dobu 1 až 2 dní. Z každej strany ale často počúvame o nových revolučných batériách, ktoré majú novým zariadeniam dodávať šťavu omnoho dlhšie. Napriek rôznym výskumom sa ani do tých najmodernejších vlajkových lodí takéto akumulátory zatiaľ nedostali. Viacdňová výdrž na jedno nabitie je tak naďalej zatiaľ nesplneným snom mnohých používateľov.

Staré známe baterky

Na druhej strane nie je dobrým nápadom do konštrukcie smartfónov za každú cenu pchať batérie s vyššou kapacitou ako je vhodné. Dôkazom toho je nechválne známy Samsung Galaxy Note 7, ktorého batérie sa samovoľne vznecovali. Po tomto fiasku sa kórejský gigant rozhodol, že zmení prístup, pričom do ďalších modelov nebude silou-mocou vtláčať veľké batérie. O pol roka neskôr sme sa tak dočkali modelov Galaxy S8 a S8+, ktoré so sebou priniesli akumulátor s kapacitou 3000/3500 mAh.

Nenechaj si ujsť
Ďalšie informácie o fotoaparáte Galaxy S9: Dostane najpokročilejšie komponenty

Už o pár týždňov však vo svetle reflektorov zažiaria ich nástupcovia. Samsung Galaxy S9 a S9+ by mali zákazníkovi ponúknuť zopár dizajnových zmien a vylepšený hardvér. Ten budú napájať batérie s doteraz neznámou kapacitou, ktorá ale bola odhalená na najnovších fotografiách. Podľa tohto úniku dostane menšia S9-ka rovnako veľkú 3000 mAh batériu ako model Galaxy S8. Väčší Samsung Galaxy S9+ zasa opäť prinesie 3500 mAh akumulátor, a teda sa žiadnych zmien nedočkáme.

Nie je ale celkom isté, či sa jedná o pravé fotografie batérií pre nových zástupcov S-línie, a tak treba brať tieto informácie s nadhľadom. Kórejský gigant v tomto prípade zrejme nestaví kartu na prelomovú technológiu batérií a opäť raz sa dočkáme len priemernej výdrže na jedno nabitie. Väčšia kapacita batérie by sa však odrazila na hrúbke samotných smartfónov, čo by sa už nemuselo páčiť mnohým zákazníkom. Výrobca taktiež zrejme nechcel riskovať, že sa zopakuje situácia spred 2 rokov, a tak sa spoľahne na overené akumulátory. Všetky detaily sa však dozvieme už čoskoro na oficiálnom predstavení, ktoré sa bude konať 25. februára, teda deň pred MWC 2018.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom