banner-redmi-proDnešným dňom opäť raz otvorila svoje brány svetová výstava IFA v Berlíne. Desiatky známych, ale i menej známych spoločností na tejto výstave prezentujú svoje produkty, ktorými sa snažia strhnúť pozornosť technologického sveta. Príkladom môže byť spoločnosť Asus, ktorá hneď na samotnom začiatku výstavy dáva tušiť, že sa v najbližšom týždni máme skutočne na čo tešiť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Taiwanská technologická spoločnosť, ktorá je známa hlavne výrobou dedikovaných grafických kariet, stolných počítačov, či notebookov, čoraz väčšmi zameriava svoju pozornosť aj na smartfóny a smart hodinky. Doteraz sme sa tak mohli dočkať dvoch generácií smartwatch, ktoré nesú pre spoločnosť príznačný názov Zenwatch. Predchádzajúce generácie boli známe svojou obdĺžnikovou konštrukciou, čo sa však s príchodom 3. generácie mení. Asus Zenwatch 3 totižto prichádzajú s okrúhlym telom, ktoré preferuje väčšia časť používateľov. Vzhľad hodiniek naviac pôsobí reprezentatívne, sviežo a moderne. Kovový okrúhly rám bude dostupný v 3 farebných vyhotoveniach. Páni sa môžu tešiť na metalickú tmavú, striebornú sivú a dámy rozhodne poteší zlatá ružová. Hrúbka hodiniek nadobúda hodnotu 9,95 mm a po ich obvode sa nachádza trojica hardvérových tlačidiel.

ASUS ZenWatch 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

asus zenwatch 3

Na prednej strane sa rozprestiera 1,39″ okrúhly AMOLED displej s rozlíšením 400 x 400 pixelov. Tento kvalitný zobrazovač dokáže pri zobrazovaní čiernej šetriť batériu a navyše je krytý odolným sklom Gorilla Glass s 2.5D zaoblením. Hodinky vo svojom vnútri ukrývajú procesor Qualcomm Snapdragon 2100 určený špeciálne pre nositeľnú techniku. Tento čipset spolu s 512 MB RAM zabezpečia dostatok výkonu pre operačný systém Android Wear. Interná pamäť týchto hodiniek číta 4 GB. Asus Zenwatch 3 sú vhodné aj na pohybové aktivity. Pedometer počíta kroky až s 95 % úspešnosťou a zahanbiť sa nenechá ani výdrž batérie. Tá sa údajne dokáže hravo vyšplhať na dva dni vďaka 340 mAh batérií. Podpora rýchleho nabíjania je už pomaly samozrejmosťou a za 15 minút sa hodinky nabijú až na 60 % svojej kapacity. Nabíjanie prebieha cez magnetický napájací konektor.

asus zenwatch 3-1

V obľúbenom operačnom systéme spoločnosti Google, ktorý je určený špeciálne pre smart hodinky, je integrovaných až 50 rôznych dizajnov ciferníkov. Taktiež je možné vyrobiť si vlastný dizajn ciferníka skrz aplikáciu FeceDesigner. Remienky sú však užívateľsky nevymeniteľné. Na výber tak máme medzi prešívanou talianskou kožou alebo gumou, z ktorých sú v oboch prípadoch dostupné dve farebné verzie. Tmavá hnedá a svetlá hnedá (béžová) pôsobí rovnako veľmi elegantne a perfektne zapadá do celého dizajnu nových Zenwatch 3. Tie sa dokážu spárovať s vaším smartfónom cez aplikáciu ZenFit, ktorá slúži na meranie vašich aktivít a taktiež vás upozorní v prípade, že ste dlhšiu dobu bez pohybu. Asus Zenwatch 3 sa budú predávať za cenu 229 €, pričom ich začiatok predaja zatiaľ nebol oficiálne určený.

TIP: Xiaomi & Huami predstavili inteligentné športové hodinky AMAZFIT s GPS i 5 dňovou výdržou

asus zenwatch 3-4

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
40%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]