Portál Bloomberg informoval o akvizícii Applu, ktorý rozšíri produkciu lacnejších iPhonov aj do ďalších čínskych tovární. Posilní tým svoje postavenie na ázijskom trhu a upriami produkciu svojich produktov na jedno miesto.

Jeden z popredných dodávateľov Apple, Luxshare Precision Industry Co., ktorý je známy aj ako dlhoročný zásobovateľ spoločnosti príslušenstvom, káblami, anténami a najmä AirPodmi, získal pod seba spoločnosť Wistron Corp.

Táto akvizícia za 472 miliónov dolárov v sebe nesie práva na dve dcérske spoločnosti Wistronu, ktorý patrí medzi jedného z troch výrobcov zostavujúcich iPhony. V krátkosti to teda znamená, že spoločnosť Luxshare presunie časť svojej produkcie aj mimo líniu príslušenstva, a teda dosť pravdepodobne na lacnejšie modely iPhonov.

Wistron bude aj naďalej produkovať smartfóny v Indii. Analytik Jeff Pu sa na margo tejto akvizície vyjadril nasledovne: „Je možné, že spoločnosť Luxshare môže prvotne v Číne pôsobiť ako hrozba pre Pegatron.“

Foxconn

Pegatron je najzásadnejšiu spoločnosťou vo výrobnom procese iPhonov, kedy mu v závese na krk dýcha Foxconn. Keďže je ale Wistron najmenším montérom iPhonov z trojice, neočakáva sa, že dôjde k zásadnému ohrozeniu zabehnutej dvojice.

Nenechaj si ujsť
Porsche Taycan sa nepredáva až tak dobre, výsledky prekvapili aj automobilku

Luxshare figuruje vo výrobnom procese Apple už od roku 2013 ako kľúčový dodávateľov príslušenstva. Wistron je súčasťou výroby od roku 2015 a má svoje továrne v Číne a Indii. Súčasťou dohody medzi dvojkou tak má byť zdieľanie know-how výrobného procesu, čo iba nahráva teórii, že dlhoročný montér AirPodov prevezme na seba produkciu iPhonov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom