V balení iPhone 12 zrejme nájdeme nový, kvalitnejší kábel. O téme informuje portál MacRumors. Už niekoľko týždňov evidujeme uniknuté informácie o rozhodnutí amerického giganta nedodať nabíjací adaptér k novej línii modelov v roku 2020.

Aktuálne sa však vynorila taktiež nepotvrdená informácia o kvalitnejšiom kábli dodávanom v základnom balení smartfónov. Namiesto klasického pogumovaného kábla Lightning -> USB-A (prípadne USB-C pri iPhone 11 Pro) sa tento rok zrejme dočkáme pleteného kábla. Pletený kábel vyššej kvality je už aj v súčasnosti dodávaný s viacerými prémiovými produktmi Apple ako HomePod alebo Mac Pro.

Nenechaj si ujsť
Apple zradí ľudí a pomôže prírode. Prečo je najhlúpejší nápad posledných rokov nakoniec dobrý?

Podľa stanoviska používateľov Twitteru, ktorí únik zverejnili a analyzovali, dĺžka nového kábla bude 1,05 m, čo je oproti pôvodnému 1 metrovému káblu minimálny rozdiel. Hrúbka sa odhaduje na 3,04 mm a zaujímavá informácia sa týka aj prenosu energie – nový kábel podľa testov zvládne dodať maximálne až 22,62 W príkon pre iPhone 11 Pro Max a 32,72 W pre iPad Air 3, čo je zároveň maximum, ktoré zvládnu obe zariadenia.

Samotný konektor kábla obsahuje 8 strieborných kontaktov, ktoré by mali byť oproti predchádzajúcim modelom odolnejšie voči korózii. Celkovo sa teda zdá, že Apple to myslí s vynechaním nabíjacieho adaptéra tento rok vážne a počíta, že zákazníkom vydrží, či už kábel, alebo aj nabíjací adaptér zakúpený samostatne, dlhé roky.

Častokrát sa totiž stávalo, že pôvodný kábel sa v oblasti konektora zlomil, kontaktné plôšky skorodovali alebo sa časom príliš skrútil. Pletené káble sú všeobecne kvalitnejšie a vydržia násobne dlhšie.

To, či tento luxusný kábel dostane každý iPhone 12, alebo iba najdrahšia verzia Pro, zatiaľ nie je známe a rovnako ako ani to, či bude Apple predávať iba jeden rýchlonabíjací adaptér s príkonom 20 W alebo bude pokračovať v rozštiepení nabíjacích adaptérov na pomalú a rýchlonabíjaciu verziu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom