Aplikácia iTunes je pre majiteľov Apple zariadením jednou z najkľúčovejších aplikácií. Pomocou nej synchronizujú svoje zariadenia, počúvajú hudbu či sledujú seriály a filmy. Onedlho by sa však jej životná púť mala skončiť.

Ako informuje portál The Verge, Apple sa v blízkej budúcnosti chystá rozbiť desktopovú aplikáciu iTunes na menšie a konkrétnejšie aplikácie určené na hudbu, televíziu a podcasty. Nové aplikácie by mali prísť s lepším dizajnom a funkcionalitou, ktorá zapadá do celkového konceptu všetkých nových aplikácii od Apple. Novinky v podobe Apple Music, Apple TV Plus a Apple Podcasts by mali prísť s aktualizáciu macOS 10.15. Dôvodom rozbitia služby iTunes má byť práve jeho celková zastaranosť.

iTunes je tu už v podstate od začiatkov Applu a postupom času sa do tejto služby nabalovali ďalšie a ďalšie, až sa z nej stalo miesto, kde má používateľ k dispozícii veľké množstvo obsahu, ktorý sa ťažko hľadá. Rozdelením týchto služieb sa má zjednodušiť prístup a zvýšiť intuitívnosť aplikácií.

Ako informuje portál 9to5Mac, vo veľkej miere stojí za touto zmenou nový projekt Applu s názvom Marzipan. Ten umožňuje portovanie aplikácií z iPadov na Macy bez zásadnejších zmien v kóde. To znamená, že aplikácie budú pôsobiť na oboch typoch zariadení jednotne a samotní vývojári s nimi nebudú mať toľko práce.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom