Oficiálny Apple web pre Slovensko je už medzi ľuďmi nechválne známy pomalým aktualizovaním informácií o najnovších produktoch, ktoré spoločnosť predstavila. Situácia sa však stále nezlepšila, práve naopak, na stránke doteraz nenájdeme ani nové iPhony 12, ani vylepšené MacBooky. Aby toho nebolo málo, Apple si našu krajinu pomýlil so Slovinskom.

Tento rok sa uskutočnili 3 oficiálne predstavenia nových Apple produktov. Medzi nimi sme mohli vidieť nové hodinky Apple Watch, tablety iPad Air, iPad 8. generácie, spolu so spustením aktualizácie na iOS 14.

Neskôr v októbri prišli nové iPhony 12, HomePod mini a v novembri spoločnosť uviedla na trh aj nové MacBooky Air, Pro a Mac mini s vlastným Apple Silicon procesorom.

Na slovenskom Apple webe stále chýbajú nové produtky

Zatiaľ čo oficiálne Apple stránky pre väčšinu zahraničných krajín už svoj obsah aktualizovali o najnovšie informácie a produkty Applu, slovenský web akosi zaspal dobu. Od septembra totiž nedoplnil žiadne nové produkty a dokonca ani obsah o novom iOS 14, ktorý je dostupný už 2. mesiac. Paradoxne sa však tieto informácie nachádzajú na stránke podpory.

Naposledy pridal do ponuky nové hodinky Apple Watch a iPady zo septembrového eventu. Návštevníci stránky na Apple.sk teda nenájdu žiadne informácie o najnovších produktoch spoločnosti a nie je ani známe, prečo k tejto kurióznej situácii došlo. Podobné problémy mal slovenský Apple web aj pred rokom. Tentokrát však aktuálne novinky chýbajú omnoho dlhšie.

Nové iPhony 12 tam nenájdeme ani po vyše mesiaci od predstavenia. Pripomeňme len, že medzitým sa už stihli dostať oficiálne aj na náš trh. Rovnako to platí aj pre najnovší MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini s procesorom M1.

Slovensko a Slovinsko je pre Apple jedna krajina

Ďalšou bizarnosťou je slovinský jazyk, s ktorým sa môžu používatelia na slovenskej stránke Applu stretnúť. Podľa príspevku vo Facebookovej skupine si totiž spoločnosť pomýlila Slovensko a Slovinsko.

Zobraziť celú galériu (5)
Oficiálny Apple web pre Slovinsko je písaný v slovenčine. Zdroj: Screenshot/FonTech

Text na webe v sekcii podpory totiž v niektorých častiach obsahuje kombináciu slovinčiny a slovenčiny, hoci je viditeľne zvolená slovenská verzia webu aj s ikonou našej vlajky.

Zobraziť celú galériu (5)
Slovenská verzia Apple webu je písaná mixovanou slovinčinou a slovenčinou napriek tomu, že je vybraná slovenská lokalizácia. Zdroj: Screenshot/FonTech

Zdá sa však, že slovinský Apple web rovnako zaspal dobu ako ten slovenský. Taktiež totiž neobsahuje informácie o najnovších produktoch. Na rozdiel od toho nášho je ale na hlavnej stránke dostupný v angličtine, niektoré ďalšie časti podpory sú však paradoxne písané v slovenčine. Zdá sa teda, že Apple medzi nami a Slovinskom nevidí príliš veľký rozdiel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom