Prvý HomePod predstavený na prezentácii WWDC 2017 nielenže nepatrí medzi najlepšie predávané produkty spoločnosti, ale aj medzi inteligentnými reproduktormi sa radí skôr na menej obľúbené alternatívy. Apple má tak druhý pokus v tomto segmente uspieť a s práve predstaveným reproduktorom HomePod Mini by to rozhodne nemal byť problém.

Kompaktnejší model ponúkne v drobnejšom tele modernejšie funkcionality s radikálne zníženou cenovkou. HomePod Mini sa bude predávať za neuveriteľných 96,50 $.

Celkový dizajn predstavenej novinky tak kopíruje vizuálny jazyk predchodcu, kde rovnako dominuje decentná látková sieťovina. Apple v tomto prípade tak zvolil kompaktnejší, takmer okrúhly dizajn, obohatený o dve rovné strany – jedna slúži ako základňa, na ktorej stojí zariadenie, zatiaľ čo druhá sa môže pochváliť drobným displejom.

Apple

O prémiovejší zážitok sa stará dedikovaný čip a ešte väčšmi pretláčaný ekosystém

Ten aj za pomoci 3D kamery zvláda hneď niekoľko gest. Čerešničkou na torte tak bude podobne nadštandardný hudobný zážitok ako pri pôvodnom HomePode, zabezpečený jedným hlavným reproduktorom, dvoma pasívnymi radiátormi, „akustickým vlnovodom“ na spodnej strane a senzormi sondujúcimi prostredie v 360 stupňoch, s cieľom poskytovania čo najlepšieho hudobného zážitku v závislosti od umiestnenia v miestnosti.

O stopercentnú spoľahlivosť sa stará dedikovaný S5 čip. Jeho hlavnou pracovnou náplňou bude zabezpečovanie chodu takzvaného „computational audia“, ktoré sa postará o vynikajúci hudobný zážitok prehodnocujúci proces prehrávania hudby v 180 procesoch za sekundu.

Zároveň ostáva nezmenená aj pôvodná myšlienka celého zariadenia, figurujúceho ako ústredný článok Apple ekosystému. Opäť veľký prím zohráva podstatne vylepšená osobná asistentka Siri, ktorá dokáže rospoznávať členov rodiny a ponúkať personalizované odpovede.

Apple

 

S týmto produktom Apple prisľúbilo podporu aplikácií tretích strán, akými je Pandora, Amazon Music a iHeartRadio neskôr tento rok. Žiaľ aj v tomto prípade chýba Spotify.

Prepojenie s ostatnými zariadeniami je tak ešte väčšmi prehĺbené, kedy môžeš prísť s iPhonom k HomePodu a získať notifikácie, podnietené haptickou odozvou. Samozrejmosťou je tak bezproblémová integrácia s viacerými reproduktormi s podporou stereo audia na čele.

HomePod Mini hrá veľkú úlohu aj ako zariadenie v systéme HomeKit, kedy práve jeho možnosť umiestnenia do ktorejkoľvek miestnosti vďaka nízkej cenovke patrí medzi najzaujímavejšie.

Apple

Novinkou je tak systém Intercom, ktorý dokáže prepojiť všetky zariadenia v domácnosti, a tak posielať hlasové správy ako do ostatných HomePod zariadení, tak aj do AirPodov, iPhonov, iPadov alebo auta s možnosťou CarPlay.

Apple ostáva striktný aj pri výbere farieb, keďže ponúka len sivý alebo biely variant. HomePod Mini tak vďaka nižšej cenovke môže pôsobiť ako ďaleko lepší konkurent Amazon Echo línie alebo reproduktorov od Google, so značným predstihom dominujúcim na trhu.

Na to, či si kalifornská spoločnosť napraví pošramotenú reputáciu v segmente chytrých reproduktorov, si musíme počkať do 16. novembra, kedy HomePod Mini oficiálne vychádza.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom