Americká Tesla pôsobí vo svete automobilov už niekoľko rokov, počas ktorých predstavila viacero skvelých elektromobilov a naplno rozbehla elektrifikáciu osobnej dopravy. Pred pár rokmi však mal podobné úmysly aj aktuálne tretí najväčší výrobca smartfónov, ktorý dal spoločnosti nadhodnotenú ponuku. V roku 2013 si chcel Apple uchmatnúť do svojich rúk Teslu za veľmi lákavú cenu za akciu, ktorá je dokonca vyššia ako v dnešných dňoch.

Záujem o najznámejšieho výrobcu elektromobilov bol vždy intenzívny a rôzne cenové ponuky dávali Elonovi Muskovi viacerí technologickí giganti najmä v minulosti. Jedným z najzaujímavejších návrhov bol však podľa Craiga Irwina z analytickej spoločnosti Roth Capital Partners práve ten od Apple, ktorý sa chcel zmocniť tejto inovatívnej spoločnosti, informoval Electrek.

Boj o Teslu nevyhral pred 6 rokmi ani Apple, ani Google

Ako nedávno vyplávalo na povrch, v roku 2013 ponúkol Apple vo svojom návrhu cenu 240 dolárov za akciu. Jednalo sa teda o štedrú ponuku, ktorú by spoločnosť nemusela odmietnuť ani dnes. Táto cena je totiž stále vyššia ako aktuálna cena za 1 akciu spoločnosti, ktorá sa momentálne pohybuje na úrovni 205 dolárov. Výrobca iPhonov však o Teslu nemusel stratiť záujem a kúpu by zrejme neoľutoval ani dnes, a to aj napriek tomu, že rieši isté finančné problémy.

Nenechaj si ujsť
Dátum príchodu auta od Apple je vraj známy a bude to rovnaká revolúcia pre svet ako prvý iPhone v roku 2007

Podľa tohto analytika dokonca Apple stále pracuje na svojom projekte Titan, v ktorom vyvíja vlastný autonómny elektromobil a také „know-how“ by sa mu od Tesly rozhodne hodilo. Koniec koncov, niekoľko jej inžinierov sa nakoniec predsa len dostalo do Cupertina, aby tamojšiemu gigantovi pomohli s vývojom elektromobilu. Zatiaľ však nie je nič oficiálne a o autonómnom aute Apple stále mlčí, hoci Tim Cook potvrdil jeho vývoj ešte v roku 2017, informuje BGR. V roku 2013 ale mohla Tesla zvážiť aj ďalšiu ponuku, s ktorou prišiel Google.

Zobraziť celú galériu (1)
Moe The Tech Geek/YouTube

Ako vysvetľuje v biografickej knihe o Elonovi Muskovi Ashlee Vance, Google mal vtedy za spoločnosť zaplatiť 6 miliárd dolárov a navýšiť kapitál o ďalších 5 miliárd, aby sa firme darilo aj naďalej, mohla rozšíriť továreň a vyrobiť elektromobil tretej generácie pre mainstreamový automobilový trh, informoval Culf of Mac. Apple by však mohol Teslu pokojne kúpiť aj dnes. Financií má dostatok, avšak spoločnosť momentálne bojuje s finančnými problémami a navýšila svoj kapitál. Nezdá sa tak, žeby bol Elon Musk znova presvedčený o úplnom predaji svojej firmy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom