Tiež ťa otravujú neustále aktualizácie Facebooku, ktoré väčšinou neprinesú nič nové a iba občas opravia nejaký ten bug? V tom prípade sa môžeš tešiť na najbližšiu aktualizáciu, ktorá aspoň trochu konečne osvieži dizajn aplikácie. 

Aby sme boli konkrétnejší, Facebook redizajnoval časť aplikácie, ktorá zobrazuje všetky príspevky, ale aj konkrétny príspevok a komentáre k nemu. Pozmenené boli horné ikony a odkazy na webové stránky sú odteraz väčšie, čiže používateľ zreteľnejšie vidí, kam ho odkaz presmeruje.

Menej modrej a viac bielej

Pri konkrétnych príspevkoch bol odstránený hrubý modrý panel a nahradený oveľa tenším bielym panelom, ktorý má byť viac konzistentný. Zmenou prešiel aj tvar profilových fotografií, ktoré už nie sú štvorcové, ale okrúhle — rovnako ako na Twitteri.

zdroj fotografií: Facebook

Nenechaj si ujsť
Už aj Facebook sa zapojil do televízneho biznisu. Oficiálne spustil svoju zbrusu novú platformu

Komentáre od používateľov už nie sú oddelené čiarami a vyzerajú skôr ako správy v Messengeri. Každý komentár je teda v samostatnej sivej bubline. Premene sa nevyhol ani úplne spodný panel, ktorý slúži pre písanie textu či smajlíkov.

Konečne krok správnym smerom?

Ikony sú odteraz jednoduchšie a väčšie, vďaka čomu sú ľahšie prístupnejšie na dotykových displejoch. Facebook začal aktualizáciu šíriť dnes, no môže trvať niekoľko dní, kým sa dostane na všetky smartfóny. Neváhaj a napíš nám v komentároch, či spravil gigant týmito vizuálnymi zmenami krok správnym smerom.

facebookzdroj fotografie: Facebook

Pošli nám TIP na článokAplikácie