Tiež ťa otravujú neustále aktualizácie Facebooku, ktoré väčšinou neprinesú nič nové a iba občas opravia nejaký ten bug? V tom prípade sa môžeš tešiť na najbližšiu aktualizáciu, ktorá aspoň trochu konečne osvieži dizajn aplikácie. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Aby sme boli konkrétnejší, Facebook redizajnoval časť aplikácie, ktorá zobrazuje všetky príspevky, ale aj konkrétny príspevok a komentáre k nemu. Pozmenené boli horné ikony a odkazy na webové stránky sú odteraz väčšie, čiže používateľ zreteľnejšie vidí, kam ho odkaz presmeruje.

Menej modrej a viac bielej

Pri konkrétnych príspevkoch bol odstránený hrubý modrý panel a nahradený oveľa tenším bielym panelom, ktorý má byť viac konzistentný. Zmenou prešiel aj tvar profilových fotografií, ktoré už nie sú štvorcové, ale okrúhle — rovnako ako na Twitteri.

zdroj fotografií: Facebook

Nenechaj si ujsť
Už aj Facebook sa zapojil do televízneho biznisu. Oficiálne spustil svoju zbrusu novú platformu

Komentáre od používateľov už nie sú oddelené čiarami a vyzerajú skôr ako správy v Messengeri. Každý komentár je teda v samostatnej sivej bubline. Premene sa nevyhol ani úplne spodný panel, ktorý slúži pre písanie textu či smajlíkov.

Konečne krok správnym smerom?

Ikony sú odteraz jednoduchšie a väčšie, vďaka čomu sú ľahšie prístupnejšie na dotykových displejoch. Facebook začal aktualizáciu šíriť dnes, no môže trvať niekoľko dní, kým sa dostane na všetky smartfóny. Neváhaj a napíš nám v komentároch, či spravil gigant týmito vizuálnymi zmenami krok správnym smerom.

facebookzdroj fotografie: Facebook

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
36%
Chcem to
0%
Mám to
9%
Nepáči sa mi to
27%
Neznášam to
27%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.